Konsertkalender

«»
april 2017
MTOTFLS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 

Legg til arrangement >

Kl.ArrangementRegionBy/StedArrangør/Spillested
tirsdag 28. mars 2017
20:30Blow Out! Tom / Mahall / Schlippenbach + Dans Les ArbresØstnorgeOsloMir  
onsdag 29. mars 2017
19:30The Manhattan TransferMidtnorgeSandvikaBærum Kulturhus  
20:00Live & LienØstnorgeKongsbergEnergiMølla  
20:00Rune & Bjørn Klakegg, Olaf Kamfjord og Jon Rosslund – Audrey Hepburn SongbookØstnorgeTønsbergCafé-m, St. Olavs gt 22  
20:00Beate S. Lech (Blå:Trå)VestnorgeStavangerSPOR 5  
20:00Uhørt! Lykkehjulet (NTNU studentenes turné!)ØstnorgeOsloNasjonal jazzscene  
20:00InteragadoØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
torsdag 30. mars 2017
19:30Royal Garden JazzbandØstnorgeAskerLancelot  
19:30Karl Bjorås ApertureMidtnorgeInderøyNils Aas kunstverksted  
20:00Jasper Stadhouders i Oslo / Dag 1Midtnorge  
20:00Georg Reiss KvartettØstnorgeKolbotnKolben Kulturhus  
21:00Bobo Stenson TrioØstnorgeOsloNasjonal jazzscene  
fredag 31. mars 2017
19:30Meland Jazzkafe med "The Blues Brazz Collective"VestnorgeFrekhaugNordgardsløa  
20:00Jasper Stadhouders i Oslo / Dag 2Midtnorge  
20:15Live & LienØstnorgeNesoddenHellviktangen kunstcafé  
21:00JÜ meets Møster + Snétberger Trio feat. Phil Donkin & Ferenc NémetØstnorgeOsloNasjonal jazzscene  
21:00JOHN SCOFIELDVestnorgeBergenSardinen Usf  
lørdag 01. april 2017
13:00BAJAZZ: LEKEROMMETVestnorgeOsOseana Kulturhus  
13:00MODIVestnorge  
14:00Åse Karin Hjelen KvartettØstnorgeAskerLancelot  
14:00Jazzkafé med Elijazz - elever ved Fagerlia vgs.MidtnorgeÅlesundThon Hotel Ålesund  
14:00MODIVestnorgeBergenLudvig Bar, Scandic Neptun  
16:00Rastko Obradovic kvartettØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
20:00Patricia Barber trioVestnorgeStavangerSPOR 5  
20:00JÜ m/Kjetil Møster + Ferenc Snetberger TrioVestnorgeBergenGrand  
21:00Rohey - release!ØstnorgeOsloNasjonal jazzscene  
21:00Karl Bjorås ApertureMidtnorgeTrondheimDokkhuset  
søndag 02. april 2017
12:30BAJAZZ: LEKEROMMETVestnorgeBergenSardinen Usf  
19:30Hot Club de NorvègeSørnorgeFlekkefjordFlekkefjord kultursenter Spira  
20:00Kampenjazz: Live Foyn FriisØstnorgeOsloCafeteateret  
20:00SøndagsjammenØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
mandag 03. april 2017
19:00JUNOØstnorgeOsloHendrix Ibsen, Vulkan 20, 0178 Oslo  
20:00David Arthur SkinnerØstnorgeOsloHerr Nilsen  
tirsdag 04. april 2017
19:00Oslo Jazz Circle: Samtale med Harald BergersenØstnorgeOsloNasjonal jazzscene  
20:00Plateslipponsert: Jon Irabagon/John Hegre/Nils Drønen + Jean-Philippe GrossØstnorgeOsloDeichman, Schous Plass 10  
onsdag 05. april 2017
19:00Jazzfilmaften med Jan ResbergØstnorgeTønsbergQuality Hotel Tønsberg (Oseberg)  
19:00JazzAkademiet - KJELL ERIKSENS SEPTETT & «JAZZÅDU»ØstnorgeOsloOslo Konserthus  
19:30Kristin Asbjørnsen, Ablaye Cissoko og Olav TorgetØstnorgeSandvikaBærum kulturhus  
20:00Evans Jazz Club // Olweus/Søbstad KvartettVestnorgeBergenTheatro  
20:00Joey DeFrancesco and The PeopleØstnorgeOsloNasjonal jazzscene  
20:15MokshaØstnorgeNesoddenFlasken  
torsdag 06. april 2017
19:30Frode Kjekstad - Shannon Mowday KvartettØstnorgeAskerLancelot  
20:00Mette Rasmussen QuintetØstnorgeOsloNasjonal jazzscene  
20:00LYKKEHJULET – Jazzlinja ved NTNU på turnéMidtnorgeMoldeStoryville  
20:00ARILD ANDERSEN TRIOSørnorgeArendalLille Torungen, Arendal kulturhus  
20:00Jazz i SikteVestnorgeStavangerSPOR 5  
fredag 07. april 2017
13:00Jazzlinja i Trondheim: LYKKEHJULETVestnorgeVossPark  
16:00ILMOIVestnorgeVoss  
19:00Busi NcubeVestnorgeVossPark, Vossasalen  
20:30Karin Krog og John Surman: "Infinite Paths"VestnorgeVossGamlekinoen  
21:00Knut Riisnæs KvartettNordnorgeBodøSinus  
21:00Bushman`s RevengeVestnorgeVossPark  
22:00Maesa Pullman & The Last Hurra(h)!!VestnorgeVossPark  
22:00RosseklovnkleppenVestnorgeVossPark  
22:00HighasakiteVestnorgeVossPark, Vossasalen  
22:00HighasakiteVestnorgeVossPark, Vossasalen  
22:30Pasborg/Storløkken Power DuoVestnorgeVossGamlekinoen  
23:00Mette Rasmussen QuintetVestnorgeVossPark  
23:00Mette Rasmussen QuintetVestnorgeVossPark  
23:59Club MontmartreVestnorgeVossPark  
lørdag 08. april 2017
01:00UndergrünnenVestnorgeVossPark  
12:00Kim MyhrVestnorgeVossOsasalen  
12:00Badnajazz: Per Olav KaldestadVestnorgeVossVoss kulturhus  
12:30Badnajazz: MorgonfroskenVestnorgeVossVoss kulturhus  
13:00SolarisVestnorgeVossGamlekinoen  
13:30Jazzkafe med Søren Bøgelund MirakelbandØstnorgeTønsbergQuality Hotel Tønsberg (Oseberg)  
14:00Badnajazz: Solfrid Molland - Musikken er mitt heimlandVestnorgeVossVoss kulturhus  
14:00Føyka StorbandØstnorgeAskerLancelot  
14:00Grete Skarpeid og Aruàn OtizVestnorgeVossOsasalen  
15:30Stumfilmen Kristine ValdresdatterVestnorgeVossGamlekinoen  
16:00Dans les arbres og Kjetil HansenØstnorgeTønsbergGalleri Galleberg  
16:00Petter Wettre Next Generation 2.0ØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
18:00Susanna, TingingsverketVestnorgeVossPark, Vossasalen  
20:00Sheila Jordan og Cameron BrownVestnorgeVoss  
21:00Tomasz Stanko New York QuartetØstnorgeOsloNasjonal jazzscene  
21:00Ingrid Olava/ Andreas Ulvo DuoVestnorgeVoss  
21:00Sondre LercheVestnorgeVossPark  
22:00Møster! Med Storløkken og NorbakkenVestnorgeVossPark  
22:30Torun EriksenVestnorgeVossPark  
23:00Nils Petter Molvær GroupVestnorgeVossGamlekinoen  
23:00Nils Petter Molvær GroupVestnorgeVossGamlekinoen  
23:00Bubliczki og Molland trioVestnorgeVossPark  
23:59Mambo CompañerosVestnorgeVossPark  
23:59TazanoVestnorgeVossPark  
søndag 09. april 2017
12:00Matthew ShippVestnorgeVossOsasalen  
13:00Badnajazz: ManbokamerataneVestnorgeVossPark, Vossasalen  
13:00Terje Isungset - SildrandeVestnorgeVossGamlekinoen  
14:30Significant TimeVestnorgeVossOsasalen  
15:30Tomasz Stanko New York QuartetVestnorgeVossPark, Vossasalen  
17:00Benedict Maurseth og Jasser Haj YoussefVestnorgeVossVangskyrkja  
18:30Kristin Asbjørnsen med Ablaye Cissoko og Olav TorgetVestnorgeVossGamlekinoen  
20:00"Usiko" Busi NcubeØstnorgeOsloCosmopolite  
20:00Solveig Slettahjell - Knut Reiersrud - In The CountryVestnorgeVossPark, Vossasalen  
mandag 10. april 2017
19:30Indigorado + Conrad VingoeØstnorgeMossMoss bibliotek  
onsdag 12. april 2017
20:00The WorkshopaholicsØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
lørdag 15. april 2017
13:30Jazzkafe med Terje Dyruds OrkesterØstnorgeTønsbergQuality Hotel Tønsberg (Oseberg)  
16:00Siril Malmedal Hauge/Jacob Young kvartettØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
onsdag 19. april 2017
20:00Steinar Aadnekvam - Freedoms Trio – World Music fra Brasil og MosambikØstnorgeTønsbergCafé-m, St. Olavs gt 22  
20:00Evans Jazz Club // More is more!VestnorgeBergenTheatro  
20:00Axel Skalstad: PSS - 80.ØstnorgeKongsbergEnergiMølla  
20:00Cactus (Blå:Trå)VestnorgeStavangerSPOR 5  
torsdag 20. april 2017
19:30Odeon Jazz QuartetØstnorgeAskerLancelot  
20:00PixelMidtnorgeMoldeStoryville  
fredag 21. april 2017
20:00Loud Jazz BandØstnorgeOsloCosmopolite  
20:15Knut Riisnæs QuartetØstnorgeNesoddenHellviktangen kunstcafé  
21:00Loud Jazz Band cd release konsertØstnorge  
21:00Bodil Niska KvartettMidtnorgeÅlesundThon Hotel Ålesund  
lørdag 22. april 2017
13:30Jazzkafe med Hedemarken MusikkforsyningØstnorgeTønsbergQuality Hotel Tønsberg (Oseberg)  
14:00JåzzOngan presenterer: The Second LineNordnorgeBodøSinus  
14:00"The Cannonball 5 Tribute Band"ØstnorgeAskerLancelot  
16:00Jazz på lørdag med Ann-Iren HansenNordnorgeBodøSinus  
16:00Tomas Janzon trio m/ Essiet Essiet & Chuck McPhersonØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
21:00LURAØstnorgeOsloCosmopolite  
21:00Fliflet/HamreVestnorgeKvinnheradDønhaugkjellaren/Uskedalen  
søndag 23. april 2017
20:00Kampenjazz: NakamaØstnorgeOsloCafeteateret  
mandag 24. april 2017
17:30Badnajazz: Stefan Pasborg og Dawda JobartehVestnorgeVossPark  
tirsdag 25. april 2017
12:00Jazz LunchØstnorgeAskerLancelot  
onsdag 26. april 2017
20:00SyklubbenØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
20:00ØYVIND NYPAN TRIOSørnorgeArendalLille Torungen, Arendal kulturhus  
20:00Kongsbergkveld: Kongsberg Storband + Håvard Aufles Kvintett.ØstnorgeKongsbergEnergiMølla  
20:00Scheen jazzorkester – et stort band med trommeslager og komponist Audun Kleive i midtenØstnorgeTønsbergTønsberg og Nøtterøy bibliotek  
torsdag 27. april 2017
19:30Kai Winding TributeØstnorgeAskerLancelot  
20:00Litteratur møter JazzØstnorgeKolbotnKolben Kulturhus  
20:00Spyro GyraVestnorgeStavangerFolken  
fredag 28. april 2017
20:00Adrian Belew Power TrioØstnorgeOsloRockefeller  
21:00SPYRO GYRAVestnorgeBergenSardinen Usf  
lørdag 29. april 2017
13:30Jazzkafe med St. Bernhard's OrkesterØstnorgeTønsbergQuality Hotel Tønsberg (Oseberg)  
14:00Tricia Bouttè med New Orleans JazzØstnorgeAskerLancelot  
15:00Siste Lørdan i måneden med Erik Thormod Halvorsens Kvintett og Rune NicolaysenØstnorgeLørenskogThon Hotel Triaden  
15:00Siste Lørdan i måneden med Erik Thormod Halvorsens Kvintett og Rune NicolaysenØstnorgeLørenskogThon Hotel Triaden  
16:00Stina Stenerud kvartett - Monica Z tributeØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
20:00TRIBUTE MICHAEL JACKSONSørnorgeArendalStore Torungen, Arendal kulturhus  
20:00Milenburg Joys Jazz QuintetØstnorgeTynsetTynset kulturhus  
21:00Chili Vanilla med Andreas UlvoNordnorgeBodøSinus  
21:00José JamesØstnorgeOsloCosmopolite  
søndag 30. april 2017
20:00SøndagsjammenØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
20:30Øyvind Nypan TrioSørnorgeFlekkefjordFlekkefjord kultursenter Spira  
21:00CUBANISMO y Jesús AlemañyØstnorgeOsloCosmopolite  
onsdag 03. mai 2017
20:00Evans Jazz Club // Bodil Eldhuset KvintettVestnorgeBergenTheatro  
20:15KrokofantØstnorgeNesoddenFlasken  
torsdag 04. mai 2017
19:30Al Di Meola - World SinfoniaØstnorgeSandvikaBærum kulturhus  
20:00Hot Club de NorvegeMidtnorgeMoldeStoryville  
20:00ALLAN HARRISØstnorgeOsloCosmopolite  
fredag 05. mai 2017
19:30JAMES BOND GALLA KONSERT MED HALDEN STORBANDØstnorgeHaldenBrygga Kultursal  
21:00ODDJOBVestnorgeBergenSardinen Usf  
21:00Huke/Kvernberg/Nylander med NOSO SinfoniettaenNordnorgeBodøSinus  
lørdag 06. mai 2017
13:00BAJAZZ: ODDJOB - JAZZOOVestnorgeOsOseana Kulturhus  
14:00Jazzkafé med IsiazzMidtnorgeÅlesundThon Hotel Ålesund  
16:00Lars Jansson trioØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
20:00TINARIWENØstnorgeOsloCosmopolite  
søndag 07. mai 2017
12:30BAJAZZ: ODDJOB - JAZZOOVestnorgeBergenSardinen Usf  
mandag 08. mai 2017
14:00Eldrejazz: Mads Berven - GamleskulenVestnorgeVossVelferdsentralen  
19:00Bendik Hofseth IX BandVestnorgeStavangerStavanger Konserthus  
20:00Trond Kallevåg Hansen Trio med Tore JohansenVestnorgeStavangerSting Nere  
21:00AHA!!- Extended NoiseVestnorgeStavangerSPOR 5  
tirsdag 09. mai 2017
19:00Al Di Meola TrioVestnorgeStavangerStavangeren  
20:30GurlsVestnorgeStavangerSPOR 5  
21:30Very Early med Tore JohansenVestnorgeStavangerSting Nere  
onsdag 10. mai 2017
18:30Sarah McKenzieVestnorgeStavangerStavangeren  
19:00Jacob CollierVestnorgeStavangerStavanger Konserthus  
20:00David Skinner kvartettØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
20:00Bendik Hofseth Band ”IX – 25 år”ØstnorgeOsloCosmopolite  
20:00Johannes Ulveraker SekstettVestnorgeStavangerSPOR 5  
21:00Petter Wettre KvartettVestnorgeStavangerFolken  
21:30Jan Lundgren - Tribue To Jan JohanssonVestnorgeStavangerStavangeren  
22:30Lina Nyberg med Abildgaard ProjectVestnorgeStavangerFolken  
torsdag 11. mai 2017
18:00Musikklinja Stavanger katedralskoleVestnorgeStavangerStavanger katedralskole - Bjergsted  
19:00Cutting EdgeVestnorgeStavangerStavangeren  
20:00Anders Jormin, Lena Willemark & Karin NagakawaVestnorgeRandabergTungenes fyr  
20:00CÆCILIE NORBY / LARS DANIELSSON DUOSørnorgeArendalLille Torungen, Arendal kulturhus  
21:00Chris Potter QuartetVestnorgeStavangerSPOR 5  
22:00Electro DeluxeVestnorgeStavangerFolken  
22:30Still Point med Ståle StorløkkenVestnorgeStavangerSting Nere  
fredag 12. mai 2017
19:00Brad Mehldau TrioVestnorgeStavangerStavangeren  
20:00Torun EriksenVestnorgeStavangerSPOR 5  
20:00Anders Jormin, Lena Willemark & Karin NagakawaVestnorgeHå kommune, VarhaugObrestad fyr  
20:00John Patitucci Electric Guitar QuartetØstnorgeOsloCosmopolite  
22:00The Knitting ClubVestnorgeStavangerSPOR 5  
22:00Shobaleader OneVestnorgeStavangerFolken  
lørdag 13. mai 2017
13:00Trio Tunell Spelar Knusen & LudvigsenVestnorgeRandabergLandsbyhuset i Randaberg  
16:00Majken Christiansen kvintettØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
16:00Impro LørdagVestnorgeStavangerSPOR 5  
16:00Jazz på lørdag med John-Kåre HansenNordnorgeBodøSinus  
17:00Gunhild Carling & Stavanger Brass BandVestnorgeStavangerFolken  
18:30Arild Andersen & Kirsten Bråten Berg med Bjergsted JazzensembleVestnorgeStavangerStavanger Konserthus  
20:00Herrene i haven – klare med nytt album, og våren spretter!ØstnorgeTønsbergStøperiet  
21:00Yilian Canizares bandVestnorgeStavangerStavanger Konserthus  
21:30Level 42VestnorgeStavangerStavanger Konserthus  
søndag 14. mai 2017
13:00Anders Jormin, Lena Willemark & Karin NagakawaVestnorgeSolaSola Strand Hotel  
14:00Trio Tunell Spelar Knusen & LudvigsenVestnorgeHå kommune, VarhaugHå Gamle Prestegård  
onsdag 17. mai 2017
16:00Magnolia Jazzband - 17. mai-feiring i Oslo KonserthusØstnorgeOsloOslo Konserthus  
torsdag 18. mai 2017
20:00Odd FrankMidtnorgeMoldeStoryville  
fredag 19. mai 2017
21:00Orchestra BaobabØstnorgeOsloCosmopolite  
lørdag 20. mai 2017
16:00Jonathan KreisbergØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
19:30Pat MethenyØstnorgeOsloOslo Konserthus  
onsdag 24. mai 2017
20:00Scandinavian Cool QuartetØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
lørdag 27. mai 2017
16:00Morten Stang Koppang kvintettØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
lørdag 03. juni 2017
16:00Bernt Brinck-Johnsen QuintetØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
søndag 04. juni 2017
19:00Ingvild KoksvikSørnorgeFlekkefjordFlekkefjord kirke  
onsdag 07. juni 2017
20:00STEINAR RAKNES: STILLHOUSESørnorgeArendalBakgården, Fagforeningens Hus  
lørdag 10. juni 2017
16:00PlayhouseØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
søndag 11. juni 2017
20:00Kampenjazz: Oslo musikk- og kulturskoleØstnorgeOsloCafeteateret  
lørdag 17. juni 2017
16:00Jacob Young - "Forever Young"ØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
16:00Møster/Edwards/Andersen + Håvard SkasetØstnorgeTønsbergGalleri Galleberg  
lørdag 24. juni 2017
16:00John FaxeØstnorgeOsloOslo Jazzforum/ Herr Nilsen  
torsdag 29. juni 2017
01:54Mandaljazz 2017SørnorgeMandal  
fredag 30. juni 2017
01:57Mandaljazz 2017SørnorgeMandal  
lørdag 01. juli 2017
02:00Mandaljazz 2017Midtnorge  
torsdag 24. august 2017
20:00WILLIAM BELLØstnorgeOsloCosmopolite  
fredag 29. september 2017
18:30Brødrene Blindheim med flereVestnorgeBryneMandiustunet  
lørdag 30. september 2017
14:17Brødrene Blindheim med flereVestnorgeStavangerArkivet/ Newsman  

Tilbake til toppen

Design og kode | Dekode