Plateanmeldelser (1)
Nyheter (23)
I Like to Sleep er Årets unge jazzmusikere 2018
I Like to Sleep ble kåret til Årets unge jazzmusikere etter Jazzintro-finalen under Moldejazz onsdag 18. juli. Bandet får en lanseringspakke fra Norsk jazzforum og Talent Norge samt Gramo-stipendet på 150 000 kroner.
Årets unge jazzmusikere på norgesturné
Den unge og energiske Trondheimstrioen I LIKE TO SLEEP ble kåret til Årets unge jazzmusikere 2018 under Moldejazz i fjor sommer, og i mars legger bandet ut på norgesturné.
I Like To Sleep gir stafettpinnen vidare
I løpet av det siste året har Årets unge jazzmusikarar 2018, I Like to Sleep, vore på turné, fått mentorrettleiing og spelt inn plate. Fristen for å søke Jazzintro 2020 er rett rundt rundt hjørnet – 1. november.
NTT er tilbake i sjelens augumber
Vibrafonist Amund Stenøien albumdebuterer, Agnes Hvizdalek går til Borealis, Camilla Hole drar ut på eventyrferd, prisvinner Emil Bø går igjennom festivalsommeren, vi hører på Mingus, skotter bort på Punkt og skriver fra Blow Out-festivalen. Vi er i gang!
Konsertanmeldelser (6)
Sølvsal blir gullsal, og riffene tar oss helt inn i støyen
Det er festival igjen, og min første dag er lastet med et bredt spekter av uttrykk.
Fremtiden i deres hender
KONSERT: Den lette jazzen kan være riktig fin når den fylles med tyngde.
Kan hende er det vakkert
Et Bergen i regn er en god situasjon for å oppleve stor kunst. Vår korrespondent Audun Vinger rapporterer fra andre dag av Nattjazz.
Team Hegdal knuste Team Coltrane
Eirik Hegdals team imponerte tungt, mens Lakecia Benjamin gjorde seg populær med tomme fakter.
I dag
-
18:30Åpningskonsert – Brunnt & Guro Kvåle18:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
19:30Fast For Fools19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00The Source20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
-
20:00The Necks20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:30Samtalen – en soloforestilling med Tone Åse20:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
22:00Hans Magnus “Snah” Ryan22:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
I morgen
-
18:00Rohey Taalah & Martin Myhre Olsen18:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
18:00Anita Gjørven med Andre Gussiås og Simen Bugge18:00 / Hageverkstedet kulturscene / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
19:00Best Western swing19:00 / Moss Jazzklubb / Moss kulturhus, Samfunnshuset, Moss
-
19:30Selma French m/ band19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
19:30Meland Jazzkafe med Fredriksberg Jazzensemble19:30 / Meland Jazzkafe / Meieriet, Frekhaug
-
20:00Torun Eriksen Kvartett20:00 / Stord Jazzklubb / Stord Hotell, Kjøtteinsvegen Stord
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Lofoten Jazzklubb / Arbeidern, Kabelvåg
-
21:00PETER EVANS – BEING & BECOMING21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
-
21:00Only Connect: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund21:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
21:00Bugge Wesseltoft – solo21:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
23:00The Way Ahead23:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
27. april
-
13:00JAZZKAFÉ – JAZZ SOCIETY QUINTET Lillestrøm Jazzklubb13:00 / Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
-
13:00Barnas Jazzscene13:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
13:30Frode Kjekstad Kvartett m/Miriam Paulsen13:30 / SandefjordJazz / The Note - café og musikkbar, Sandefjord
-
13:30Five Shades Of Sax13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
13:30CALEDONIA JAZZBAND13:30 / New Orleans Workshop Jazzclub / Stortorvet Gjæstgiveri, Oslo
-
14:00LAMA14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
14:00Jazzkafe ved Nidelven14:00 / / ,
-
14:00Trio Amis14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
14:00RYH – Rember Your Heroes14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
14:00Lørdagsjazz med Helene Edler Duo14:00 / Oslo søndre jazzclub / Jonnys pub (tidligerer Kings pub), Holmlia
-
15:00Midtnorsk Ungdomsstorband15:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
16:00Frederik Villmow kvartett16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
18:00Enemy18:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
19:30Veslemøy Narvesen Sekstett19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Peter Evans – Being & Becoming20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
21:00Trondheim jazzorkester & GURLS21:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
23:00Mette Rasmussen – Trio North23:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
23:45Brazil Bonanza – jam og dansefest!23:45 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
28. april
-
12:00Sharqi Ensemble – Familiekonsert12:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
15:00Siste lørdan i april med Swing’ It15:00 / Lørenskog jazzklubb / Liv og Røre, Triaden , Gamleveien 88,, Lørenskog
-
16:00Building Instrument16:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
18:00Kit Downes – SOLO Kirkeorgel18:00 / Soddjazz / Sakshaug kirke, Inderøy
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Hemnesjazz / Jernvaren, Hemnesberget
-
20:00Inger Hannisdal Ensemble solidaritetskonsert Palestina, Internasjonale jazzdager20:00 / Nordic Black Theatre, Samspill og Kampenjazz / Nordic Black Theatre - Cafeteateret, Oslo
30. april
-
19:00MULTIVERSE19:00 / SALT Art - Music / SALT art & music, Langkaia 1, Oslo
-
20:00Ledisi20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
01. mai
-
20:00Uhørt! REICHE + Betong20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00HOT JAZZ TRIO20:00 / New Orleans Workshop Jazzclub / Herr Nilsen, Oslo
02. mai
-
19:30Royal Garden Jazzband19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Trondheim Jazzforum – Midtnorsk Ungdomsstorband20:00 / Trondheim jazzforum / Dokkhuset, Trondheim
-
20:00Jonas Cambiens Maca Conu20:00 / Storyville Jazz Club / Storyville, Molde
-
20:00Moksha20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
03. mai
-
18:00Jazzalarm//WORKSHOP MED AUDUN KLEIVE18:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
18:00Jazzalarm 2024 – Festival18:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
19:00Dirty Loops19:00 / Maijazz / Stavanger Konserthus - Kuppelhallen, Stavanger
-
19:00KARL SEGLEM19:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger
-
19:00Martin Nodeland Quartet featuring Will Vinson19:00 / Kampen Kaffe & Bar / Jazz På Kampen, Kampen Kirke
-
19:00Jazzalarm//KLAKEGG, GUTTORMSEN, RENVÅG19:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
20:00Friends & Neighbors20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
21:00GABRIELA GARRUBO21:00 / Maijazz / Folken, Stavanger