Plateanmeldelser (4)
Nyheter (153)
12 nye artister klare for Maijazz
Verdensmusikk i ordets bredeste forstand, funk fra øverste hylle, soul fra hjerterota, det ypperste av moderne jazz, stor stemmeprakt og tidlig barokk- og renessansemusikk fremført av jazzstudenter.
Metheny starter Norgesturneen på Maijazz
Tirsdag 6. mai åpnes den 26. utgaven av Maijazz, og det hele sparkes i gang av Pat Metheny og hans Unity Group. Pat Metheny besøker fem byer på fem dager; Stavanger, Bergen, Molde, Trondheim og Oslo.
Første programslipp fra Maijazz 2019
Al Di Meola, Jan Garbarek, Angélique Kidjo, FIEH og Marius Neset i samarbeid med Stavanger Symfoniorkester er blant de første Maijazz-klare artistene.
Seks nye navn til MaiJazz
Nå byr festivalen på ytterligere seks gode grunner til å ta turen til Stavanger i mai; Charlie Haden Quartet West, Madeleine Peyroux (bildet), Afro Celt Sound System, Ketil Bjørnstad, Manu Katché og Povl Dissing.
Konsertanmeldelser (27)
Tror på MaiJazz i økonomisk balanse
FESTIVAL: Hvorfor fantes det tomme stoler på Brad Mehldau Trios konsert? Det er ett av de spørsmålene MaiJazz må finne ut av.
Det meste klaffer på MaiJazz
Festival med symfonisk sjel og mange klangfarger.
Kontrastenes Maijazz
FESTIVAL: Maijazz bød på store kontraster i går: Jacob Collier (bildet) og Petter Wettres Internasjonale Kvartett. To konserter til ettertanke.
Max start for MaiJazz
I Stavanger er det MaiJazz for 26. gang, og det begynte strålende med Pat Metheny Unity Group og 1284 tilhørere
I dag
-
20:00Folk Under Tredve Spiller Standardlåter: Lyder Øvreås Røed kvartett20:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Vadsø Jazzklubb / Kooperativet, Vadsø
-
20:00Eve Risser Red Desert Orchestra20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Kongsbergkveld med Kongsberg Storband og Magnus Berdal Holm Kvintett20:00 / Jazz Evidence / EnergiMølla, Kongsberg
I morgen
-
18:30Åpningskonsert – Brunnt & Guro Kvåle18:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
19:30Fast For Fools19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00The Source20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
-
20:00The Necks20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:30Samtalen – en soloforestilling med Tone Åse20:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
22:00Hans Magnus “Snah” Ryan22:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
26. april
-
18:00Rohey Taalah & Martin Myhre Olsen18:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
18:00Anita Gjørven med Andre Gussiås og Simen Bugge18:00 / Hageverkstedet kulturscene / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
19:00Best Western swing19:00 / Moss Jazzklubb / Moss kulturhus, Samfunnshuset, Moss
-
19:30Selma French m/ band19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
19:30Meland Jazzkafe med Fredriksberg Jazzensemble19:30 / Meland Jazzkafe / Meieriet, Frekhaug
-
20:00Torun Eriksen Kvartett20:00 / Stord Jazzklubb / Stord Hotell, Kjøtteinsvegen Stord
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Lofoten Jazzklubb / Arbeidern, Kabelvåg
-
21:00PETER EVANS – BEING & BECOMING21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
-
21:00Only Connect: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund21:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
21:00Bugge Wesseltoft – solo21:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
23:00The Way Ahead23:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
27. april
-
13:00JAZZKAFÉ – JAZZ SOCIETY QUINTET Lillestrøm Jazzklubb13:00 / Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
-
13:00Barnas Jazzscene13:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
13:30Frode Kjekstad Kvartett m/Miriam Paulsen13:30 / SandefjordJazz / The Note - café og musikkbar, Sandefjord
-
13:30Five Shades Of Sax13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
13:30CALEDONIA JAZZBAND13:30 / New Orleans Workshop Jazzclub / Stortorvet Gjæstgiveri, Oslo
-
14:00LAMA14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
14:00Jazzkafe ved Nidelven14:00 / / ,
-
14:00Trio Amis14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
14:00RYH – Rember Your Heroes14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
14:00Lørdagsjazz med Helene Edler Duo14:00 / Oslo søndre jazzclub / Jonnys pub (tidligerer Kings pub), Holmlia
-
15:00Midtnorsk Ungdomsstorband15:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
16:00Frederik Villmow kvartett16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
18:00Enemy18:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
19:30Veslemøy Narvesen Sekstett19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Peter Evans – Being & Becoming20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
21:00Trondheim jazzorkester & GURLS21:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
23:00Mette Rasmussen – Trio North23:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
23:45Brazil Bonanza – jam og dansefest!23:45 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
28. april
-
12:00Sharqi Ensemble – Familiekonsert12:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
15:00Siste lørdan i april med Swing’ It15:00 / Lørenskog jazzklubb / Liv og Røre, Triaden , Gamleveien 88,, Lørenskog
-
16:00Building Instrument16:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
18:00Kit Downes – SOLO Kirkeorgel18:00 / Soddjazz / Sakshaug kirke, Inderøy
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Hemnesjazz / Jernvaren, Hemnesberget
-
20:00Inger Hannisdal Ensemble solidaritetskonsert Palestina, Internasjonale jazzdager20:00 / Nordic Black Theatre, Samspill og Kampenjazz / Nordic Black Theatre - Cafeteateret, Oslo
30. april
-
19:00MULTIVERSE19:00 / SALT Art - Music / SALT art & music, Langkaia 1, Oslo
-
20:00Ledisi20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
01. mai
-
20:00Uhørt! REICHE + Betong20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00HOT JAZZ TRIO20:00 / New Orleans Workshop Jazzclub / Herr Nilsen, Oslo
02. mai
-
19:30Royal Garden Jazzband19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Trondheim Jazzforum – Midtnorsk Ungdomsstorband20:00 / Trondheim jazzforum / Dokkhuset, Trondheim
-
20:00Jonas Cambiens Maca Conu20:00 / Storyville Jazz Club / Storyville, Molde
-
20:00Moksha20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
03. mai
-
18:00Jazzalarm//WORKSHOP MED AUDUN KLEIVE18:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
18:00Jazzalarm 2024 – Festival18:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
19:00Dirty Loops19:00 / Maijazz / Stavanger Konserthus - Kuppelhallen, Stavanger
-
19:00KARL SEGLEM19:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger