Plateanmeldelser (139)
Nyheter (494)
NTT: Mannen som ikke likte jazz
Spaltist Terje Berg utdyper sin antijazz-holdning, stort hovedintervju med Hans Mathisen, Guro Kvåle er soddjazz-aktuell og Lyder Øvreås Røed anbefaler ung gammal jazz, Karin Krog slipper liveplate og vi hører på ny musikk fra Flukten og Liv Andrea Hauge Trio.
NTT: Bare Jazz er jazz
Bodil Niska snakker om 24 år i sentrum av byen og jazzen mens vi spør kolleger om hva som skjer nå, Maria Norseth Garli har gitt ut poesi, Marianna Sangita Angeletaki Røe blander gresk, trøndersk og spansk, Ole Gjøstøl lager rytmebokskalender og vi byr både på Ti Tette og Åtte Flotte.
NTTs nyttårsoppsummering: Jazz å nøfyse!
Dere hører ikke bare fra to skjortestrykende og høystemte blogghalvdeler i årets siste nummer - gode hjelpere oppsummerer det verste og beste fra 2020. Vossa Jazz-sjef Trude Storheim intervjues for femte og siste gang, Victoria West sender nyttårsbrev og Jørgen Egeland anbefaler åtte flotte fra året som gikk.
NTTs store nyttårsspesial
Nyttårstale fra Anja Lauvdal! Utenrikskavalkade med Chris Monsen! I tiårets siste Now’s The Time, på selveste nyttårsaften, ser vi oss tilbake, både innafor og utafor landegrensenene, sjangergrensene og tegngrensene. Godt nyttår!
Konsertanmeldelser (205)
Iltre hardingfeler og banshee-skrik på Voss
Hverken kampesteiner eller sofaen kunne stoppe Vossa Jazz i år.
Vossa Jazz 2019 er i gang
Det er sunt å danse inni og utanpå. Til synthar frå Mali, bukkehornslåttar, romfartsorgel og svenske brøl.
Full åpning!
Voss ble symbolet på festival-Norges standhaftighet.
Ofret smalahove for jazztryne
FESTIVAL: Lørdag på Vossa Jazz med studenter, legender, Tingingsverk og Mirror Image
I dag
-
18:30Åpningskonsert – Brunnt & Guro Kvåle18:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
19:30Fast For Fools19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
-
20:00The Source20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
-
20:00The Necks20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
I morgen
-
18:00Rohey Taalah & Martin Myhre Olsen18:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
18:00Anita Gjørven med Andre Gussiås og Simen Bugge18:00 / Hageverkstedet kulturscene / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Lofoten Jazzklubb / Arbeidern, Kabelvåg
-
21:00PETER EVANS – BEING & BECOMING21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
-
21:00Bugge Wesseltoft – solo21:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
21:00Only Connect: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund21:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
27. april
-
13:00JAZZKAFÉ – JAZZ SOCIETY QUINTET Lillestrøm Jazzklubb13:00 / Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
-
13:00Barnas Jazzscene13:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
13:30Frode Kjekstad Kvartett m/Miriam Paulsen13:30 / SandefjordJazz / The Note - café og musikkbar, Sandefjord
-
14:00RYH – Rember Your Heroes14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
14:00LAMA14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
19:30Veslemøy Narvesen Sekstett19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Peter Evans – Being & Becoming20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
21:00Trondheim jazzorkester & GURLS21:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
23:00Mette Rasmussen – Trio North23:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
28. april
-
18:00Kit Downes – SOLO Kirkeorgel18:00 / Soddjazz / Sakshaug kirke, Inderøy
-
20:00Inger Hannisdal Ensemble solidaritetskonsert Palestina, Internasjonale jazzdager20:00 / Nordic Black Theatre, Samspill og Kampenjazz / Nordic Black Theatre - Cafeteateret, Oslo
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Hemnesjazz / Jernvaren, Hemnesberget
30. april
-
19:00MULTIVERSE19:00 / SALT Art - Music / SALT art & music, Langkaia 1, Oslo
01. mai
-
20:00HOT JAZZ TRIO20:00 / New Orleans Workshop Jazzclub / Herr Nilsen, Oslo
02. mai
-
19:30Royal Garden Jazzband19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Jonas Cambiens Maca Conu20:00 / Storyville Jazz Club / Storyville, Molde
-
20:00Moksha20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
03. mai
-
18:00Jazzalarm 2024 – Festival18:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
19:00Martin Nodeland Quartet featuring Will Vinson19:00 / Kampen Kaffe & Bar / Jazz På Kampen, Kampen Kirke
-
19:00Dirty Loops19:00 / Maijazz / Stavanger Konserthus - Kuppelhallen, Stavanger
-
19:00Jazzalarm//KLAKEGG, GUTTORMSEN, RENVÅG19:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
19:00KARL SEGLEM19:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger
-
21:00BENDIK HOFSETH BAND21:00 / Maijazz / Stavangeren, Stavanger
-
22:30Jazzalarm//BUSHMAN’S REVENGE22:30 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
04. mai
-
13:30Skitthegga Swing13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
14:00Pokerskinn14:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
15:00GAUTE SKROVE & ALF WILHELM LUNDBERG „TO STRENGE INSTRUMENTALISTAR“15:00 / Vestnes Jazzklubb / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
15:00FRIENDS & NEIGHBORS15:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger
-
16:00Øyvind Brække Sextet – Herr Nilsen16:00 / Oslo Jazzforum / Herr Nilsen, Oslo
-
18:00TANIA GIANNOULI18:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger
-
18:00Jazzalarm//JONAS CAMBIEN`S MACU CONU18:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
20:00Jazzmeia Horn20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00DANCE WITH A STRANGER20:00 / Maijazz / Stavanger Konserthus, Stavanger
-
21:00Jazzalarm//EIVIND AARSET21:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
21:00REBECKA TÖRNQVIST & JOHAN LINDSTRÖM21:00 / Maijazz / Stavangeren, Stavanger
05. mai
-
16:00Øyvind Brække Sextet16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
17:00EKORNES I 100 – BARNEKONSERT17:00 / Maijazz / Elefantteateret, Stavanger
-
20:00TRØEN/ARNESEN KVARTETT20:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger
06. mai
-
21:00LAKECIA BENJAMIN QUARTET21:00 / Maijazz / Stavangeren, Stavanger
07. mai
-
19:00BJERGSTED JAZZENSEMBLE MED SHANNON MOWDAY19:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger
-
21:00JUDITH HILL21:00 / Maijazz / Stavangeren, Stavanger
08. mai
-
18:00UNGE TALENTER BJERGSTED (UTB)18:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger
-
20:00Uhørt! Hajodo + Science Fair20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
22:00Francesca Tandoi «Bop Web» | Jazzfest 202422:00 / Trondheim Jazzfestival / Dokkhuset, Trondheim
09. mai
-
20:00Knut Reiersrud Band | Jazzfest 202420:00 / Trondheim Jazzfestival / Byscenen, Trondheim
-
20:00Jonas Cambien’s Maca Conu20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
22:00Jazzmeia Horn | Jazzfest 202422:00 / Trondheim Jazzfestival / Dokkhuset, Trondheim