Nyheter (10)
Stort festivalslipp
Tre av landets største jazzfestivaler slipper nye navn i dag. Moldejazz med blant annet Lizz Wright og Trondheim Jazzorkester & Skrap, Nattjazz med Needlepoint og The Firebirds, og Sildajazz med Trail of Souls (bildet).
NTT nummer femti!!!
Vi oppsummerer de første 49 utgavene av Now’s The Time, Jon K. Johnsen deler eksklusive nyheter fra vårprogrammet til Kampenjazz, vi snakker med Petter Eldh og grafser i plateposen.
Klart for den 56. Moldejazz
Høydepunktene står i kø på årets Moldejazz som åpner 18. juli. Chick Corea, Pat Metheny & Ron Carter, Esperanza Spalding, Hedvig Mollestad Trio feat Mats Gustafsson og Mette Henriette er bare noe av det Moldejazz kan by på. Årets Artist in Residence er Ola Kvernberg (bildet).
Festivalklare Tromsø
Bugge Wesseltofts New Conception of Jazz (bildet) åpner Tromsø Jazzfestival torsdag 10. august. Jan Garbarek Group, Helge Lien Trio, Rohey og Ellen Andrea Wang er blant andre som spiller i den arktiske hovedstaden i løpet av festivalens fire dager.
Konsertanmeldelser (2)
Inn i svale, mørke klubbar
Av og til blir forventingar innfridde til det fulle, andre tider blir ein ståande frustrert.
Kokepunkt
Du må prøve å gå rundt på Sentralen med konsertar på alle kantar – musikken går rett i fletta på deg!
I dag
-
18:00Rohey Taalah & Martin Myhre Olsen18:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
18:00Anita Gjørven med Andre Gussiås og Simen Bugge18:00 / Hageverkstedet kulturscene / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
19:00Best Western swing19:00 / Moss Jazzklubb / Moss kulturhus, Samfunnshuset, Moss
-
19:30Selma French m/ band19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
19:30Meland Jazzkafe med Fredriksberg Jazzensemble19:30 / Meland Jazzkafe / Meieriet, Frekhaug
-
20:00Torun Eriksen Kvartett20:00 / Stord Jazzklubb / Stord Hotell, Kjøtteinsvegen Stord
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Lofoten Jazzklubb / Arbeidern, Kabelvåg
-
21:00PETER EVANS – BEING & BECOMING21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
-
21:00Only Connect: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund21:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
21:00Bugge Wesseltoft – solo21:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
23:00The Way Ahead23:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
I morgen
-
13:00JAZZKAFÉ – JAZZ SOCIETY QUINTET Lillestrøm Jazzklubb13:00 / Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
-
13:00Barnas Jazzscene13:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
13:30Frode Kjekstad Kvartett m/Miriam Paulsen13:30 / SandefjordJazz / The Note - café og musikkbar, Sandefjord
-
13:30Five Shades Of Sax13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
13:30CALEDONIA JAZZBAND13:30 / New Orleans Workshop Jazzclub / Stortorvet Gjæstgiveri, Oslo
-
14:00LAMA14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
14:00Jazzkafe ved Nidelven14:00 / / ,
-
14:00Trio Amis14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
14:00RYH – Rember Your Heroes14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
14:00Lørdagsjazz med Helene Edler Duo14:00 / Oslo søndre jazzclub / Jonnys pub (tidligerer Kings pub), Holmlia
-
15:00Midtnorsk Ungdomsstorband15:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
16:00Frederik Villmow kvartett16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
18:00Enemy18:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
19:30Veslemøy Narvesen Sekstett19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Peter Evans – Being & Becoming20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00TORUN ERIKSEN KVARTETT20:00 / Røyken Jazzforum / Slemmestad MEK, Asker
-
21:00Trondheim jazzorkester & GURLS21:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
23:00Mette Rasmussen – Trio North23:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
23:45Brazil Bonanza – jam og dansefest!23:45 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
28. april
-
12:00Sharqi Ensemble – Familiekonsert12:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
15:00Siste lørdan i april med Swing’ It15:00 / Lørenskog jazzklubb / Liv og Røre, Triaden , Gamleveien 88,, Lørenskog
-
16:00Building Instrument16:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
18:00Kit Downes – SOLO Kirkeorgel18:00 / Soddjazz / Sakshaug kirke, Inderøy
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Hemnesjazz / Jernvaren, Hemnesberget
-
20:00Inger Hannisdal Ensemble solidaritetskonsert Palestina, Internasjonale jazzdager20:00 / Nordic Black Theatre, Samspill og Kampenjazz / Nordic Black Theatre - Cafeteateret, Oslo
30. april
-
19:00MULTIVERSE19:00 / SALT Art - Music / SALT art & music, Langkaia 1, Oslo
-
20:00Ledisi20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
01. mai
-
20:00Uhørt! REICHE + Betong20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00HOT JAZZ TRIO20:00 / New Orleans Workshop Jazzclub / Herr Nilsen, Oslo
02. mai
-
19:30Royal Garden Jazzband19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Trondheim Jazzforum – Midtnorsk Ungdomsstorband20:00 / Trondheim jazzforum / Dokkhuset, Trondheim
-
20:00Jonas Cambiens Maca Conu20:00 / Storyville Jazz Club / Storyville, Molde
-
20:00Moksha20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
03. mai
-
18:00Jazzalarm//WORKSHOP MED AUDUN KLEIVE18:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
18:00Jazzalarm 2024 – Festival18:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
19:00Dirty Loops19:00 / Maijazz / Stavanger Konserthus - Kuppelhallen, Stavanger
-
19:00KARL SEGLEM19:00 / Maijazz / SPOR 5, Stavanger
-
19:00Martin Nodeland Quartet featuring Will Vinson19:00 / Kampen Kaffe & Bar / Jazz På Kampen, Kampen Kirke
-
19:00Jazzalarm//KLAKEGG, GUTTORMSEN, RENVÅG19:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
20:00Friends & Neighbors20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
21:00GABRIELA GARRUBO21:00 / Maijazz / Folken, Stavanger
-
21:00BENDIK HOFSETH BAND21:00 / Maijazz / Stavangeren, Stavanger
-
21:00Jazzalarm//TORUN ERIKSEN21:00 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
-
22:30Jazzalarm//BUSHMAN’S REVENGE22:30 / grenland jazzforum / Ælvespeilet kulturhus, Porsgrunn
04. mai
-
13:00JAZZKAFÉ – ELEVKONSERTEN Lillestrøm Jazzklubb13:00 / Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
-
13:30Skitthegga Swing13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
13:30HOT CLUB DE NORVÈGE13:30 / New Orleans Workshop Jazzclub / Stortorvet Gjæstgiveri, Oslo