Skip to content
Nyheter
Konserter
Konsertanmeldelser
Utgivelser
JAZZ OUT OF NORWAY
jazzprisen.no
Regionale jazzsentre
Nordnorsk jazzsenter
Midtnorsk jazzsenter
Vestnorsk jazzsenter
Østnorsk jazzsenter
Sørnorsk jazzsenter
Norsk jazzforum
Søknadsportal
Medlemssider
Jazz i Norge
Norsk jazzforum
Jazzprisen
Jazznytt
Søknadsportal
Jazzsentrene
Nordnorsk jazzsenter
Midtnorsk jazzsenter
Vestnorsk jazzsenter
Østnorsk jazzsenter
Sørnorsk jazzsenter
Nasjonal jazzscene
Onsdag 12. apr 2017 kl. 15:26
institut de massage lyon
/
YX
Konserter
I dag
18:30
Maciej Obara Quartet
18:30 /
AdLib Jazzklubb / Sinus, Bodø
Bodø
19:00
Skiensjazzdraget: JazzK(l)assen: – dem «skumle» frijazzen
19:00 /
SkiensJazzdraget / Ibsenhuset, Skien
Skien
19:00
Østerlide
19:00 /
Vannvogna konsert- og kulturhus, Halden / Vannvogna konsert- og kulturhus, Halden, Halden
Halden
19:30
Eivind Aarset Quartet
19:30 /
Kullebunden Jazz / Kolben Kulturhus, Kolbotn
Kolbotn
19:30
«One for John!»
19:30 /
Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
Asker
20:00
Julian Haugland: Commitment Band
20:00 /
Storyville Jazz Club / Storyville, Molde
Molde
20:00
Maciej Obara Quartet – Frozen Silence
20:00 /
AdLib Jazzklubb / Sinus, Bodø
Bodø
20:00
Signe Emmeluth – Banshee
20:00 /
Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
Oslo
I morgen
00:00
Løs Snipp til Vardeheim 19.April
00:00 /
Jazz på Vardeheim. / Vardeheim, Oslo
Oslo
20:00
LILJA – VERDENSMUSIKKEN KOMMER TIL JAZZKLUBBEN
20:00 /
Urijazz / Støperiet, Tønsberg
Tønsberg
20:00
The Breath + Sudan Dudan
20:00 /
Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
Oslo
20:00
Maciej Obara Quartet – Frozen Silence
20:00 /
Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
Tromsø
20:00
Arne Skage & the Procrastinators
20:00 /
Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
Stavanger
20:00
Goran Kajfeš – Tropiques
20:00 /
Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
Oslo
20:00
Femme Brutal: Thea Grant «Water & Dreams» + Ayka
20:00 /
Konsertforeninga / Hausmania, Hausmannsgate 34, Oslo
Oslo
21:00
MEELODI
21:00 /
Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
Bergen
20. april
13:00
JAZZKAFÉ – GEORG REISS KVARTETT Lillestrøm Jazzklubb
13:00 /
Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
Lillestrøm
14:00
Lørdagsjazz i Ski med John Pål Inderberg & Bjørn Vidar Solli
14:00 /
Lørdagsjazz i Ski / Rådhusteateret, Ski
Ski
14:00
Heavy Weather Orchestra
14:00 /
Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
Bergen
16:00
Maciej Obara Quartet – Frozen Silence
16:00 /
KonsertPuls / Studenthuset City Scene Alta, Alta
Alta
16:00
Kåre Nymark jr. kvartett
16:00 /
Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
Oslo
16:00
Frode Kjekstad kvartett
16:00 /
Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
Tønsberg
20:00
The Source // Tynset jazzklubb
20:00 /
Tynset Jazzklubb / Storsalen, Tynset kulturhus, Tynset
Tynset
20:00
Kind of Blue
20:00 /
Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
Sarpsborg
20:00
Three Souls pluss DJ Sibba – «Beats & Baluba»
20:00 /
Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
Stavanger
20:00
Gretchen Parlato & Lionel Loueke
20:00 /
Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
Oslo
21. april
17:51
Monzie Blue – PLATESLIPP – med Ivan Blomqvist ensemble
17:51 /
Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
Oslo
19:00
MEELODI
19:00 /
Førdefestivalen og Jølster Jazzklubb / Larris Scene, Scandic Sunnfjord, Førde
Førde
20:00
Kampenjazz: Benjamín Gísli Trio
20:00 /
Kampenjazz / Cafeteateret, Oslo
Oslo
21:30
Hilde Louise Asbjørnsen & Kåre Nymark jr. band – Teaterkjeller’n
21:30 /
Oslo Nye Teater / Centralteateret, Teaterkjelleren, Oslo
Oslo
23. april
20:00
OJKOS spiller: Andrine Dyblie Erdal
20:00 /
Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
Oslo
21:00
Blow Out – Tim Dahl solo + Nebbia / Formanek / Sperrazza
21:00 /
Konsertforeninga / Kafé Hærverk, Oslo
Oslo
24. april
20:00
Folk Under Tredve Spiller Standardlåter: Lyder Øvreås Røed kvartett
20:00 /
Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
Oslo
20:00
Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik
20:00 /
Vadsø Jazzklubb / Kooperativet, Vadsø
Vadsø
20:00
Eve Risser Red Desert Orchestra
20:00 /
Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
Oslo
25. april
19:30
Fast For Fools
19:30 /
Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
Asker
20:00
The Source
20:00 /
Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
Arendal
20:00
Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik
20:00 /
Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
Tromsø
20:00
The Necks
20:00 /
Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
Oslo
20:30
Samtalen – en soloforestilling med Tone Åse
20:30 /
Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
Inderøy
22:00
Hans Magnus “Snah” Ryan
22:00 /
Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
Inderøy
26. april
18:00
Anita Gjørven med Andre Gussiås og Simen Bugge
18:00 /
Hageverkstedet kulturscene / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
Vestnes
19:00
Best Western swing
19:00 /
Moss Jazzklubb / Moss kulturhus, Samfunnshuset, Moss
Moss
19:30
Selma French m/ band
19:30 /
Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
Inderøy
20:00
Rohey Taalah & Martin Myhre Olsen
20:00 /
Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
Inderøy
20:00
Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik
20:00 /
Lofoten Jazzklubb / Arbeidern, Kabelvåg
Kabelvåg
21:00
PETER EVANS – BEING & BECOMING
21:00 /
Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
Bergen
21:00
Only Connect: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund
21:00 /
Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
Oslo
27. april
13:00
JAZZKAFÉ – JAZZ SOCIETY QUINTET Lillestrøm Jazzklubb
13:00 /
Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
Lillestrøm
13:00
Barnas Jazzscene
13:00 /
Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
Oslo
13:30
Frode Kjekstad Kvartett m/Miriam Paulsen
13:30 /
SandefjordJazz / The Note - café og musikkbar, Sandefjord
Sandefjord
13:30
Five Shades Of Sax
13:30 /
Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
Tønsberg
14:00
LAMA
14:00 /
Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
14:00
Jazzkafe ved Nidelven
14:00 /
/ ,
14:00
Trio Amis
14:00 /
Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
Sarpsborg
14:00
RYH – Rember Your Heroes
14:00 /
Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
Bergen
14:00
Lørdagsjazz med Helene Edler Duo
14:00 /
Oslo søndre jazzclub / Jonnys pub (tidligerer Kings pub), Holmlia
Holmlia
16:00
Frederik Villmow kvartett
16:00 /
Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
Oslo
19:30
Veslemøy Narvesen Sekstett
19:30 /
Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
Inderøy
20:00
Torun Eriksen Kvartett
20:00 /
/ ,
Meld deg på vårt nyhetsbrev
Søk etter: