Plateanmeldelser (3)
Nyheter (17)
UKAS JAZZPROFIL: Jakop Janssøn
Slagverker og komponist Jakop Janssøn er kunstnerisk leder for nyetablerte Nordnorsk Jazzensemble, spiller i Marja Mortenssons trio og er med ensemblet Orrestimmie plateaktuell med ny musikk til filmen Ofelaš/Veiviseren. I fjor debuterte han som bandleder med det kritikerroste verket «Bricoleur».
UKAS JAZZPROFIL: Ola Asdahl Rokkones
Saksofonist Ola Asdahl Rokkones sjonglerer mellom jazz og klassisk, og har en rekke internasjonale samarbeid. Han driver også plateselskapet Finito Bacalao Records, og som nyvalgt styreleder i Nordnorsk Jazzforum jobber han for å styrke jazzmiljøet i nord.
Premiere for Nordnorsk Jazzensemble
Rykende ferske Nordnorsk Jazzensemble får premiere i Vadsø 31. januar med et nyskrevet verk av Jakop Janssønn med tekster av Pål Moddi Knutsen. Ensemblet fortsetter på turné til Nordlysfestivalen i Tromsø, til Sortland og Bodø Jazz Open.
Norsk-russisk kvartett med musikalsk reise fra barentsregionen
Det norsk-russiske bandet TRESKATRESK lager musikk om hvert sted de spiller. Etter konserter på Smeltedigelen i Mo i Rana og Nordlysefestivalen i Tromsø, står nå en snart utsolgt konsertsal i St. Petersburg for tur.
Konsertanmeldelser (1)
GURLS just wanna have fun
GURLS og Hanna Paulsberg lokket frem festen hos Trondheim Jazzorkester, Lilja inviterte oss hjem til verden, mens Aila Trio og Helga Myhr strittet lavmælt mot omgivelsene på fredagens Mandaljazz.
I dag
-
20:00LILJA – VERDENSMUSIKKEN KOMMER TIL JAZZKLUBBEN20:00 / Urijazz / Støperiet, Tønsberg
-
20:00The Breath + Sudan Dudan20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
-
20:00Maciej Obara Quartet – Frozen Silence20:00 / Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
-
20:00Arne Skage & the Procrastinators20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
20:00Goran Kajfeš – Tropiques20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Femme Brutal: Thea Grant «Water & Dreams» + Ayka20:00 / Konsertforeninga / Hausmania, Hausmannsgate 34, Oslo
-
21:00MEELODI21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
I morgen
-
13:00JAZZKAFÉ – GEORG REISS KVARTETT Lillestrøm Jazzklubb13:00 / Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
-
14:00Lørdagsjazz i Ski med John Pål Inderberg & Bjørn Vidar Solli14:00 / Lørdagsjazz i Ski / Rådhusteateret, Ski
-
14:00Heavy Weather Orchestra14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
16:00Maciej Obara Quartet – Frozen Silence16:00 / KonsertPuls / Studenthuset City Scene Alta, Alta
-
16:00Kåre Nymark jr. kvartett16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
16:00Frode Kjekstad kvartett16:00 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
20:00The Source // Tynset jazzklubb20:00 / Tynset Jazzklubb / Storsalen, Tynset kulturhus, Tynset
-
20:00Kind of Blue20:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
20:00Three Souls pluss DJ Sibba – «Beats & Baluba»20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
20:00Gretchen Parlato & Lionel Loueke20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
21. april
-
17:51Monzie Blue – PLATESLIPP – med Ivan Blomqvist ensemble17:51 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
19:00MEELODI19:00 / Førdefestivalen og Jølster Jazzklubb / Larris Scene, Scandic Sunnfjord, Førde
-
20:00Kampenjazz: Benjamín Gísli Trio20:00 / Kampenjazz / Cafeteateret, Oslo
-
21:30Hilde Louise Asbjørnsen & Kåre Nymark jr. band – Teaterkjeller’n21:30 / Oslo Nye Teater / Centralteateret, Teaterkjelleren, Oslo
23. april
-
20:00OJKOS spiller: Andrine Dyblie Erdal20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Storbandserien; Orstad storband og Equinor storband20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
21:00Blow Out – Tim Dahl solo + Nebbia / Formanek / Sperrazza21:00 / Konsertforeninga / Kafé Hærverk, Oslo
24. april
-
20:00Folk Under Tredve Spiller Standardlåter: Lyder Øvreås Røed kvartett20:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Vadsø Jazzklubb / Kooperativet, Vadsø
-
20:00Eve Risser Red Desert Orchestra20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Kongsbergkveld med Kongsberg Storband og Magnus Berdal Holm Kvintett20:00 / Jazz Evidence / EnergiMølla, Kongsberg
25. april
-
19:30Fast For Fools19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00The Source20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
-
20:00The Necks20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:30Samtalen – en soloforestilling med Tone Åse20:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
22:00Hans Magnus “Snah” Ryan22:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
26. april
-
18:00Anita Gjørven med Andre Gussiås og Simen Bugge18:00 / Hageverkstedet kulturscene / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
19:00Best Western swing19:00 / Moss Jazzklubb / Moss kulturhus, Samfunnshuset, Moss
-
19:30Selma French m/ band19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Rohey Taalah & Martin Myhre Olsen20:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Lofoten Jazzklubb / Arbeidern, Kabelvåg
-
21:00PETER EVANS – BEING & BECOMING21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
-
21:00Only Connect: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund21:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
27. april
-
13:00JAZZKAFÉ – JAZZ SOCIETY QUINTET Lillestrøm Jazzklubb13:00 / Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
-
13:00Barnas Jazzscene13:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
13:30Frode Kjekstad Kvartett m/Miriam Paulsen13:30 / SandefjordJazz / The Note - café og musikkbar, Sandefjord
-
13:30Five Shades Of Sax13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
14:00LAMA14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
14:00Jazzkafe ved Nidelven14:00 / / ,
-
14:00Trio Amis14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
14:00RYH – Rember Your Heroes14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
14:00Lørdagsjazz med Helene Edler Duo14:00 / Oslo søndre jazzclub / Jonnys pub (tidligerer Kings pub), Holmlia
-
16:00Frederik Villmow kvartett16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
19:30Veslemøy Narvesen Sekstett19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Torun Eriksen Kvartett20:00 / / ,
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Peter Evans – Being & Becoming20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
28. april
-
15:00Siste lørdan i april med Swing’ It15:00 / Lørenskog jazzklubb / Liv og Røre, Triaden , Gamleveien 88,, Lørenskog
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Hemnesjazz / Jernvaren, Hemnesberget
30. april
-
19:00MULTIVERSE19:00 / SALT Art - Music / SALT art & music, Langkaia 1, Oslo
-
20:00Ledisi20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo