Plateanmeldelser (8)
Nyheter (294)
NTT: Frie former og fredsfanatisme
Funksjonærer, musikere og ledelse snakker om Kongsberg-saken. Daniela Reyes Holmsen roper varsku på vegne av unge musikere. Ornette Colemans stil granskes og vi får historien om den gangen Chick Corea besøkte Lillestrøm i 2019 for å spille med Made in Corea. Vi får også en ny utgave av Ti Tette og flere andre nylytt i ukas Now's The Time!
Now’s The Time: Vi tar Kongsberg-debatten
Kai Gustavsen fra Kongsberg Jazzfestival og Andreas Hoem Røysum fra Motvind snakker spons, Goran Kajfes forteller om sin nye plate, Odd Steinar Albrigtsen arrangerer ny jam og vi koser oss med videoer av Chaka Khan og spikking av seljefløyter.
Oslo Jazzfestival får ny festivalsjef
Øyvind Skjerven Larsen blir ny festivalsjef for Oslo Jazzfestival.
Nytt fra Oslo Jazzfestival
Årets Oslo Jazzfestival peker fremover med flere nye prosjekter og musikalske premierer på programmet. Samtidig skal jubileumsfestivalen gi tilbakeblikk på festivalens og jazzens historie.
Konsertanmeldelser (59)
Takk for i år, Oslo Jazzfestival!
Eg fattar ikkje korleis det er mogleg å skape musikk som treff så langt inne. Eit av årets største musikalske augeblikk kom på siste dagen av Oslo jazzfestival.
Moooot norrrrrmalt – men likevel!
Nedskalert eller ei - Oslo Jazzfestival kom godt i gang.
Gamle og nye drømmer
Oslo Jazzfestivals talentserie er festivalens unge hjerte.
Godt inspirert av betydelig hundreåring
OJKOS, med Helge Lien, spiller egne komposisjoner i George Russells ånd.
I dag
-
20:00LILJA – VERDENSMUSIKKEN KOMMER TIL JAZZKLUBBEN20:00 / Urijazz / Støperiet, Tønsberg
-
20:00The Breath + Sudan Dudan20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
-
20:00Maciej Obara Quartet – Frozen Silence20:00 / Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
-
20:00Arne Skage & the Procrastinators20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
20:00Goran Kajfeš – Tropiques20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Femme Brutal: Thea Grant «Water & Dreams» + Ayka20:00 / Konsertforeninga / Hausmania, Hausmannsgate 34, Oslo
-
21:00MEELODI21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
I morgen
-
13:00JAZZKAFÉ – GEORG REISS KVARTETT Lillestrøm Jazzklubb13:00 / Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
-
14:00Lørdagsjazz i Ski med John Pål Inderberg & Bjørn Vidar Solli14:00 / Lørdagsjazz i Ski / Rådhusteateret, Ski
-
14:00Heavy Weather Orchestra14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
16:00Maciej Obara Quartet – Frozen Silence16:00 / KonsertPuls / Studenthuset City Scene Alta, Alta
-
16:00Kåre Nymark jr. kvartett16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
16:00Frode Kjekstad kvartett16:00 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
20:00The Source // Tynset jazzklubb20:00 / Tynset Jazzklubb / Storsalen, Tynset kulturhus, Tynset
-
20:00Kind of Blue20:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
20:00Three Souls pluss DJ Sibba – «Beats & Baluba»20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
20:00Gretchen Parlato & Lionel Loueke20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
21. april
-
17:51Monzie Blue – PLATESLIPP – med Ivan Blomqvist ensemble17:51 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
19:00MEELODI19:00 / Førdefestivalen og Jølster Jazzklubb / Larris Scene, Scandic Sunnfjord, Førde
-
20:00Kampenjazz: Benjamín Gísli Trio20:00 / Kampenjazz / Cafeteateret, Oslo
-
21:30Hilde Louise Asbjørnsen & Kåre Nymark jr. band – Teaterkjeller’n21:30 / Oslo Nye Teater / Centralteateret, Teaterkjelleren, Oslo
23. april
-
20:00OJKOS spiller: Andrine Dyblie Erdal20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Storbandserien; Orstad storband og Equinor storband20:00 / Stavanger Jazzforum / SPOR 5, Stavanger
-
21:00Blow Out – Tim Dahl solo + Nebbia / Formanek / Sperrazza21:00 / Konsertforeninga / Kafé Hærverk, Oslo
24. april
-
20:00Folk Under Tredve Spiller Standardlåter: Lyder Øvreås Røed kvartett20:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Vadsø Jazzklubb / Kooperativet, Vadsø
-
20:00Eve Risser Red Desert Orchestra20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Kongsbergkveld med Kongsberg Storband og Magnus Berdal Holm Kvintett20:00 / Jazz Evidence / EnergiMølla, Kongsberg
25. april
-
19:30Fast For Fools19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00The Source20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
-
20:00The Necks20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:30Samtalen – en soloforestilling med Tone Åse20:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
22:00Hans Magnus “Snah” Ryan22:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
26. april
-
18:00Anita Gjørven med Andre Gussiås og Simen Bugge18:00 / Hageverkstedet kulturscene / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
19:00Best Western swing19:00 / Moss Jazzklubb / Moss kulturhus, Samfunnshuset, Moss
-
19:30Selma French m/ band19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Rohey Taalah & Martin Myhre Olsen20:00 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Lofoten Jazzklubb / Arbeidern, Kabelvåg
-
21:00PETER EVANS – BEING & BECOMING21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
-
21:00Only Connect: Jules Reidy og The Pitch + Juliet Fraser og Mark Knoop / Øyvind Torvund21:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
27. april
-
13:00JAZZKAFÉ – JAZZ SOCIETY QUINTET Lillestrøm Jazzklubb13:00 / Lillestrøm Jazzklubb / Scene 5 - Lillestrøm Kultursenter, Lillestrøm
-
13:00Barnas Jazzscene13:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
13:30Frode Kjekstad Kvartett m/Miriam Paulsen13:30 / SandefjordJazz / The Note - café og musikkbar, Sandefjord
-
13:30Five Shades Of Sax13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
14:00LAMA14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
14:00Jazzkafe ved Nidelven14:00 / / ,
-
14:00Trio Amis14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
14:00RYH – Rember Your Heroes14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
14:00Lørdagsjazz med Helene Edler Duo14:00 / Oslo søndre jazzclub / Jonnys pub (tidligerer Kings pub), Holmlia
-
16:00Frederik Villmow kvartett16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
19:30Veslemøy Narvesen Sekstett19:30 / Soddjazz / Inderøy Kulturhus, Inderøy
-
20:00Torun Eriksen Kvartett20:00 / / ,
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / AdLib Jazzklubb / Stormen Konserthus, Bodø
-
20:00Peter Evans – Being & Becoming20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
28. april
-
15:00Siste lørdan i april med Swing’ It15:00 / Lørenskog jazzklubb / Liv og Røre, Triaden , Gamleveien 88,, Lørenskog
-
20:00Liv Andrea Hauge og Øystein Herkedal Hegvik20:00 / Hemnesjazz / Jernvaren, Hemnesberget
30. april
-
19:00MULTIVERSE19:00 / SALT Art - Music / SALT art & music, Langkaia 1, Oslo
-
20:00Ledisi20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo