Plateanmeldelser (1)
Nyheter (81)
Coincidences sikret seg finaleplass i Jazzintro
I tredje runde av lanseringsprogrammet Jazzintro 2024 var det Coincidences som sikret seg den nest siste finaleplassen.
NTT: Country & Vosstern
Vi ser frem mot Vossa Jazz med Hanna Paulsberg og Ingrid Steinkopf, graver i en viss type roots-groove og lytter til Per Texas.
Jazzintro-duell i Trondheim
Det er klart for tredje runde av Jazzintro, og i Trondheim søndag 17. mars spiller de to bandene Coincidences og Superspreder om finaleplass på Moldejazz der Årets unge jazzmusikere 2024 skal kåres.
Åtte band klare for Jazzintro
Blant over hundre søkere er åtte unge, lovende band plukket ut til å delta i Jazzintro 2024. Gjennom vinteren og våren spiller de på noen av landets største jazzklubber, og under Moldejazz i juli vil ett av bandene kåres til Årets unge jazzmusikere 2024.
Konsertanmeldelser (2)
På sporet av den tapte studietid
To kvelder på Samfundet og en trillebårlast med standardlåter viser en jazzfestival på sporet av en ny helhet.
Lekent, stilsikkert og vakkert
Jazzfest-torsdagen bød på Hegge med lekent dykk i jazzens gullalder, vakkert og stilsikkert fra Jostein Guldbrandsen og et bestillingsverk fullt av kontraster fra Hildegunn Øiseth.
I morgen
-
13:30Jazzcafè med Søren Bøgelund Mirakel Band13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
13:30Jackrabbits13:30 / SandefjordJazz / The Note - café og musikkbar, Sandefjord
-
14:00CUTE14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
16:00Trio de Janeiro16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
31. mars
-
20:00Søndagsjammen påskespesial!20:00 / Oslo Jazzforum / Herr Nilsen, Oslo
02. april
-
19:00Oslo Jazz Circle: Passion and Fire19:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
03. april
-
20:00Jazzintro: Bliss Quintet + Philip Granly Trio20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
04. april
-
19:00Skiensjazzdraget: Framtida i norsk jazz: Stette Collective19:00 / SkiensJazzdraget / Ibsenhuset, Skien
-
19:30Johnsens Kvartett19:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Eyolf Dale Trio20:00 / Arendal jazzklubb / Lille Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
-
20:00Kresten Osgood Kvintett20:00 / Storyville Jazz Club / Storyville, Molde
-
20:00Christian Wallumrød Ensemble20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
05. april
-
19:00Camilla Hole Trio m/Sigrid Moldestad og Torstein Slåen19:00 / Sobra Scene / Sobra Scene, Ålesund
-
20:00FRØY AAGRE – NYTT BAND MED DANSER – JAZM20:00 / Urijazz / Støperiet, Tønsberg
-
20:00Anne-Marie Giørtz trio20:00 / Ogna Scene / Ogna Scene, Ogna
-
20:00Espen Berg Trio20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
21:00SVERRE SÆBØ QUINTET21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
06. april
-
13:00Jazzkafé med Isak & Ingeborg + Pål13:00 / Storyville Jazz Club / Kafe Kurt,Plassen, Molde
-
14:00Überjam14:00 / Jazzsirkelen / Quality Hotel Ålesund, Sorenskriver Bullsgate 7, 6002 Ålesund
-
14:00Storbandcafé: Q’s Jook Joint – Ski Storband presenterer Quincy Jones14:00 / Ski Storband / Rådhusteatret, Ski
-
14:00Sigmund Vik Band – Pre Release14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
14:00Bowie på norsk14:00 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
15:00Første lørdan i april med Vika Band15:00 / Lørenskog jazzklubb / Liv og Røre, Triaden , Gamleveien 88,, Lørenskog
-
15:00Reidar Myhre’s Primaband spiller på Lambertseter15:00 / Oslo søndre jazzclub / Lambertseter kro,Lambertseter, Oslo
-
16:00Hanna Paulsberg16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
18:00Isak Austens Brekken og Ingebord Gravem Solli DUO med gjest Pål Austnes18:00 / Vestnes Jazzklubb / Hageverkstedet kulturscene, Vestnes
-
20:00Members Choice – bandets ønskekonsert20:00 / Arendal Big Band / Store Torungen, Arendal kulturhus, Arendal
-
20:00Julie Dahle Aagård og Vingelen storband // Tynset jazzklubb20:00 / Tynset Jazzklubb / Storsalen, Tynset kulturhus, Tynset
-
20:00Feast for Fools med Tricia Boutté20:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Borg Bierstube, Sarpsborg
-
20:00Anne-Marie Giørtz trio20:00 / Bokhandleren på Tofte / bokhandleren på Tofte, Tofte
-
20:00Eventyrferd, Camilla Hole Trio m/ Sigrid Moldestad og Torstein Slåen20:00 / Jølster Jazzklubb / Thon Jølster Hotel, Skei, Jølster
-
20:00Kresten Osgood Quintet20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
20:00Eventyrferd – Camilla Hole Trio, SIgrid Moldestad, Torstein Slåen20:00 / Jølster Jazzklubb / Thon Partner Hotel Skei, Jølster
07. april
-
13:00BAJAZZ: HEI KALAS13:00 / Bergen Jazzforum / Sardinen Usf, Bergen
-
19:00Harmony in memory : A tribute to Carla Bley. Med Tore Brunborg, Øyvind Brække og SSB19:00 / Sandvika Storband / Herr Nilsen, Oslo
-
19:30Gallakonserten 202419:30 / The Jazzistocrats / Sentralen, Marmorsalen, Oslo
-
20:00Kampenjazz Atle Nymo Trio20:00 / Kampenjazz / Cafeteateret, Oslo
09. april
-
20:00Kåre Kolve Fusion Quintet20:00 / Forum for Scenekunst / Hotel Nordkyn, Kjøllefjord
-
20:00Releasekonsert for Anne-Marie Giørtz trio20:00 / Herr Nilsen / Herr Nilsen, Oslo
10. april
-
20:00Kåre Kolve Fusion Quintet20:00 / Vadsø Jazzklubb / Kooperativet, Vadsø
-
20:00Støttekonsert for Gaza – OK Sessions20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
11. april
-
18:00Julian Lage Trio – 2 konserter!18:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
18:30Invitasjon til Asker Jazzklubbs Jubileumsgalla18:30 / Asker Jazzklubb / Lancelot, Asker
-
20:00Kåre Kolve Fusion Quintet20:00 / Tromsø Jazzklubb / Amtmandens, Tromsø
12. april
-
20:00Mandaljazz 10 år: Andreas Røysum takeover20:00 / / Cosmopolite, Oslo
-
20:00Kåre Kolve Fusion Quintet20:00 / AdLib Jazzklubb / Beddingen Kulturhus, Bodø
-
20:00The Core – plateslipp!20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
21:00MARK TURNER QUARTET21:00 / Bergen Jazzforum / Vestnorsk Jazzsenter / Sardinen Usf, Bergen
13. april
-
00:00«Roger that» En musikalsk historietime med Roger Johansen og Vadsø Storband00:00 / Vadsø storband / Kooperativet Kulturscene, Centrum 9, Vadsø
-
13:00Jazzkafé med Kvintsirkelen13:00 / Storyville Jazz Club / Kafe Kurt; Plassen, Molde
-
13:00Barnas jazzscene13:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo
-
13:30Birkelunden Storband13:30 / Tønsberg Jazzklubb / Quality Hotell Tønsberg, Tønsberg
-
13:30Royal Garden jazzband13:30 / SandefjordJazz / The Note - café og musikkbar, Sandefjord
-
14:00Blue Moments med Børge Tronrud14:00 / Sarpsborg Jazzklubb / Tune Prestegård, Tuneveien 7, Sarpsborg
-
14:00Petter Dalane Kvintett14:00 / Swing N Sweet Jazzclub / Lille Ole Bull Scene, Bergen
-
15:00Siril Malmedal Hauge & Kjetil Mulelid15:00 / Stord Jazzklubb / Stord Hotell, Kjøtteinsvegen Stord
-
16:00Antonsen/Nymo kvartett16:00 / Oslo Jazzforum / Oslo Jazzforum/ Herr Nilsen, Oslo
-
20:00Elijah Fox20:00 / Cosmopolite / Cosmopolite, Oslo
-
20:00Kåre Kolve Fusion Quintet20:00 / Hemnesjazz / Jernvaren, Hemnesberget
-
20:00Joe Lovano “Trio Tapestry” feat. Marilyn Crispell & Carmen Castaldi20:00 / Nasjonal jazzscene / Nasjonal jazzscene, Oslo