Når du sier navnet LARSEN høyt, tenker folk stort sett på to ting: Fransk brennevin og norsk gitarist og komponist. Hva slags forhold Larsen & Larsen har til hverandre skal ikke vi legge oss oppi. Det viktigste er at Kjell B Larsen og hans Larsens Bargoo har lovet å spille og synge så bra at klubben må skrape applausen ned av veggene etter konserten.
Tja … hva skal man vel si om Larsens Bargoo som allerede er sagt? Kjell B. spilte i fenomenale Ruphus som startet opp tidlig på 70-tallet. Levde du på den tida og gikk glipp av Ruphus, var du enten døv eller totalt bortreist. Da Ruphus var ferdigspilte i Mor Norge, tok de med seg plektre og det som var igjen av hørselen og flytta til Tyskland. Das war ein riesen Erfolg!
For å betale litt inn på pensjonen sin, tok Kjell etter noen år med seg bandet sitt og fant billigste og raskeste veien hjem til Norge. Her har han spilt med sitt Kjell B Larsen og The Coloured Dreams, Chipahua, Pigalle Kvartetten og The Greens. Pluss en drøss til. De har vært overalt hvor folk trenger bra musikk.
Med seg til Lillestrøm jazzklubb denne lørdagen har han et knippe musikere som har spilt med «alle» fra Åge Aleksandersen, Anne Grethe Preuss og A-ha.
Og hundrevis av andre derimellom. Her er gutta som fortjener en stor applaus før de har nærmet seg Lillestrøm:
• Kjell B. Larsen, gitar og vokal
• Øivind Madsen, bass og vokal
• Ture Janson, gitar og nynning
• Tore Wildhauer, slagverk
Kjell og hans medsammensvorne spiller en god «bargoo» av jazz, pop, blues og plutselige innfall. Dette er en gjeng du ikke får lov til å gå glipp av.
Arrangør: Lillestrøm jazzklubb
Billetter kr 250,- / medlemmer av Lillestrøm jazzklubb kr 150,-