19. april 2024

Erlend Albertsen Basspace
Name of the Wind

Om utgivelsen

Vinden har et nytt navn, og de som vil vite det kan glede seg til 19. april!

Med sitt andre album i eget navn, ‘Name of the Wind’, kaller bassisten og komponisten Erlend Olderskog Albertsen inn til musikalsk ekspedisjon mot nye hørverdigheter hvor oppdagelser hittil er et akustisk-elektronisk habitat med jazz og tradisjonsmusikk fra Norge, Vest-Afrika og Nord-India.

Besetningen på denne ekspedisjonen er en håndfull venner og kollegaer forbundet med navn som Stian Carstensen, Trondheim Jazzorkester, Espen Berg trio, Marthe Lea Band, Wako, Miman, Sanskriti Shrestha Avatar og Motvind. Tre synthesizere, to feler, to basser, trommer, piano og saxofon – Erlend Albertsen Basspace!

Utgivelsen er tilgjengelig i 200ex 12″ LP, innspilt i Cederberg studio i Kristiansand og trykt hos T-Time Vinyl Plant i Stavanger.

Musikere

Ellie Mäkelä - bratsj, hardingfele og gitar
Egil Kalman - modulærsynth og kontrabass
Hogne Kleiberg - piano og synth
Simon Olderskog Albertsen - trommer og synth
Erlend Olderskog Albertsen - kontrabass og sopransaxofon

Lenker

Fra forsiden

Nyhet

Eksamenskonserter for åpne dører

Dette er tida for å oppdage nye, unge favorittmusikere. Jazz- og musikkstudenter ved landets utdanningsinstitusjoner har eksamenskonserter og -festivaler i disse dager. Konsertene er åpne for publikum og helt gratis. Sjekk ut programmene her.

Nyhet

Jazzcharter-eventyret

For tolvte gang inviterer Sarpsborg Jazzklubb til Kardamili International Jazz Festival i Hellas. Det som startet i det små har hatt eventyrlig vekst. I år arrangeres hele 79 konserter med over hundre musikere fra elleve land, halvparten av de fra Norge.

Meld deg på vårt nyhetsbrev