17. januar 2025

Papole Khaki
Æ skriker II

Om utgivelsen

En kveld i tvungen ensomhet med tunge tanker. Byen var plutselig stille, den ene kvelden Papole trengte det aller minst.
Resultatet ble “Æ skriker”, en låt beskrevet som både varm og hjemsøkende. Sangbare linjer med dissonerende toner som dirrer i hodet på utøverne i koret. “Den gir en følelse av galskap og uro, pakket inn i et teppe av trygghet.”

Musikere

Papole khaki - Trombone, vokalist/bandleder
Erlend johannessen - Piano
Agnes viksten - Sopran saksofon
Magnus kaspersen evjen - Bariton saksofon
Adriana døsvik - Bass
Kristian seines - Trommer
Maren resell sørheim - Kor
Marie vikingstad - Kor
Cecilia erixon - Kor
Aurora brusevold - Kor
Synne bergem lia - Kor

Lenker

Fra forsiden

Moldejazz 2026 - del 3

Roseblader og en gjenglemt cowboyhatt

FESTIVAL: Tredje og siste rapport fra Moldejazz inneholder omtaler av esperanza spaldings residency på godt og vondt, Cécile McLorin Salvant, Brandee Younger, Shabaka, Sofi-O, Lauvdal/Fosheim og Sakte, fallende i tillegg til spredte inntrykk i listeform.

Moldejazz 2026 - del 2

I den svale skyggen av Miles og Trane

FESTIVAL: Rapport 2 fra Moldejazz: Hvordan skal vi feire hundreårsjubileene til Miles Davis og John Coltrane? To konserter på Moldejazz prøver og feiler. Men det finnes nok av andre musikalske øyeblikk som viser effekten de fremdeles har på musikken.

Meld deg på vårt nyhetsbrev