17. januar 2025

Papole Khaki
Æ skriker II

Om utgivelsen

En kveld i tvungen ensomhet med tunge tanker. Byen var plutselig stille, den ene kvelden Papole trengte det aller minst.
Resultatet ble “Æ skriker”, en låt beskrevet som både varm og hjemsøkende. Sangbare linjer med dissonerende toner som dirrer i hodet på utøverne i koret. “Den gir en følelse av galskap og uro, pakket inn i et teppe av trygghet.”

Musikere

Papole khaki - Trombone, vokalist/bandleder
Erlend johannessen - Piano
Agnes viksten - Sopran saksofon
Magnus kaspersen evjen - Bariton saksofon
Adriana døsvik - Bass
Kristian seines - Trommer
Maren resell sørheim - Kor
Marie vikingstad - Kor
Cecilia erixon - Kor
Aurora brusevold - Kor
Synne bergem lia - Kor

Lenker

Fra forsiden

Nyheter

Wilhelm III spilte seg videre til Jazzintro-finale

Det var Wilhelm III som sikret seg finaleplass i Jazzintro 2026 da andre runde av lanseringsprogrammet ble arrangert på Inderøy jazzforum torsdag kveld. I finalen under Moldejazz i juli skal bandet kjempe om tittelen Årets unge jazzmusikere 2026 samt en lanseringspakke fra Norsk jazzforum med festivalturné og mentorprogram.

Now's the time

NTT: Kan han til høyre på bildet skape jazzoptimisme i NRK?

Ruben Gran koser seg med å lage fire timer jazzradio i uka for NRK, Hanna Paulsberg er blitt kåret til årets europeiske jazzmusiker, Fredrik Luhr Dietrichson forteller om hvordan han forbereder improvisasjoner, Ole Mofjell byr på åtte flotte og vi hører på Henriette Eilertsen Trios nyeste plate. Og et fjongt flygel gis bort gratis!

Meld deg på vårt nyhetsbrev