Nyhet

Ny produsent på plass for Trondheim Jazzorkester

Malwina Witkowska og bookingbyrået No Earplugs har fått produsentoppgaven for Trondheim Jazzorkester.

Midtnorsk jazzsenter har inngått en avtale med bookingbyrået No Earplugs ved Malwina Witkowska, basert i Oslo, om leveranse av produsenttjenester til Trondheim Jazzorkester. Witkowska opprettet firmaet No Earplugs i 2020 og jobber med booking av norske og internasjonale artister. Nå får hun også ansvaret for Trondheim Jazzorkester.

– Vi ønsker Malwina velkommen inn i staben bak Trondheim Jazzorkester, sier Bjørn Willadsen, daglig leder i Midtnorsk jazzsenter, og forteller at Witkowska blant annet vil ha ansvaret for markedsføring, kontakt med arrangører og koordinering av musikere.

Malwina Witkowska (27) har bred erfaring fra musikklivet, og har blant annet hatt frivillige verv i organisasjoner som by:Larm, Moldejazz, Oslo Jazzfestival, Blow Out-festivalen og Off Festival i Katowice. Hun har også deltatt i Music Norways Master program 2020/21. Witkowska har utdanning fra SWPS Universitetet i Warszawa – Bachelorgrad i Norsk Språk, Litteratur og Historie (2014-2017), og Mastergrad i Skandinavistikk fra Adam Mickiewicz Universitetet i Poznan (2017 – 2019). I tillegg har hun vært utvekslingsstudent ved Universitetet i Oslo via Erasmus+ (2018/19), og er utdannet i Kulturledelse fra OsloMet (årsstudium, 2019-2020). Hun har i tillegg en mindre stilling som arrangementsansvarlig på Nasjonal jazzscene, Victoria.

Fra forsiden

JAZZPROFILEN

Kaffeslabberas hos Jazzfluenseren

JAZZPROFILEN: - Det er jo helt fascinerende hva folk driver på med, og hva slags tanker de har om sin utøving. Alle har jo sin egen måte å tråkle seg gjennom kunstnerskapet sitt, forteller den selvutnevnte jazzfluenseren Jørn Erik Ahlsen Alkanger. Ved et lite kjøkkenbord på Nesodden samtaler han med andre musikere om kunsten og om livet, som publiseres annenhver uke i podkast-serien Jazzfluenseren.

Nyhet

Over 60 musikkaktører har signert opprop mot NRK

NRK har varslet store endringer i musikktilbudet, og musikklivet er bekymret for om NRK ivaretar sitt samfunnsoppdrag. Over 60 musikkaktører inkludert Den Norske Opera & Ballett, Dirigentløftet, Creo, Norsk jazzforum og Norges Musikkorps Forbund har nå signert et opprop mot endringene.

Meld deg på vårt nyhetsbrev