7. april 2014

Talula Does The Hula From Hawaii
Talula Does The Hula From Hawaii

Om utgivelsen

Talula Does The Hula From Hawaii er en kvintett som spiller gamle pop/rock perler i frijazzdrakt. Saksofonist Sam Andreae startet bandet høsten 2011 med ideen om å spille mer eller mindre kjente låter som medlemmene i bandet hadde forhold til. Med egne arr., akustiske instrumenter og stor improvisatorisk frihet har restultatet blitt en sprelsk pakke av løse rockegrooves, frijazz og impro – fra akustisk kakafoni til det sarte og nedpå. Alt dette skjer med utgangspunkt i og med stor respekt for låter av bl.a. Bowie og Beach Boys. Debutplate slippes på engelske Efpi records 7.april.

Lenker

Fra forsiden

Nyheter

Åtte band klare for Jazzintro 2026

Åtte unge, lovende band er plukket ut til å delta i Jazzintro 2026. Gjennom vinteren og våren spiller de på noen av landets mest sentrale jazzklubber, og under Moldejazz i juli vil ett av bandene kåres til Årets unge jazzmusikere 2026. Med tittelen følger en større festivalturné og et tilrettelagt mentorprogram.

Nyhet

Eksklusiv åpning av KongsbergJazz

Den amerikanske jazzvokalisten Samara Joy åpner Kongsberg Jazzfestival 1. juli, og dette bli artistens eneste opptreden i Norge. - Åpningskonserten markerer en sterk start på festivaluka og understreker festivalens ambisjon om å presentere sentrale internasjonale jazzstemmer, samtidig som nye publikumsgrupper inviteres inn i jazzen, sier festivalsjef Ragnhild Menes.

Meld deg på vårt nyhetsbrev