Søndag 01. nov 2015 kl. 19:00

Kristin Asbjørnsen / Tord Gustavsen duo

/ Avaldsnes kirke
Karmøy

Kristin Asbjørnsen/Tord Gustavsen Duo

Nytolkninger av Afro-amerikaske spirituals og improvisasjoner.

Sanger Kristin Asbjørnsen og jazzpianist Tord Gustavsen er i dag to av Norges fremste og internasjonalt mest profilerte jazzartister. I en årrekke har de begge høstet overveldende respons for sine personlige og særegne musikalske uttrykk. Søndag 1. november, Allehelgensdag, spiller de i Avaldsnes kirke.

Kristin Asbjørnsen og Tord Gustavsen er i dag soloartister med egne ensembler, men de møtes her i et enestående samstemt duo-samarbeid, med utgangspunkt i nytolkninger av afro-amerikanske spirituals. Disse sangene er folketoner skapt i en muntlig tradisjon av de afrikanske slavene i USA.

Afro-amerikanske spirituals er eksistensielle livsuttrykk; lengtende, sørgende, kjempende, håpefulle og stolte vandringsviser.

Kristin og Tords spiritualstolkninger er både meditative og groovy, og henter impulser fra både bluesaktig sørstatsmusikk, lyrisk jazztradisjon, gospel, og religiøs meditasjonsmusikk.

Konserter

Meld deg på vårt nyhetsbrev