Det er få som har fanget Oslos sjel så godt som Lillebjørn Nilsen. I mange år inviterte han og partner Helge Westbye til den årlige konsertserien Bysommer, midt i fellesferien – en tradisjon som nå lever videre i ny drakt. På SALT videreføres konsertarven med artister som – i Lillebjørns ånd – elsker Oslo og forteller byen gjennom musikken.
På vår utescene på kaikanten denne kvelden presenterer vi Solo Diarra (konserten flyttes inn dersom regn)
I over ti år har Solo hatt base i Oslo, hvor han har blitt en markant skikkelse i det lokale musikkmiljøet. Han er født inn i en respektert griot-familie fra Burkina Faso, og har arvet en rik musikalsk tradisjon som har gått i arv gjennom generasjoner. Allerede i ung alder ble han innviet i denne eldgamle musikkarven, og han har siden mestret tradisjonelle vestafrikanske instrumenter som djembe, ngoni, balafon og calabash. Kom å sjekk ut lyden av Oslo.
Dører: Kom når du vil
Konsertstart: 21.00
Pris: 150,-
Venue: Sidepynten (utescene)
Aldersgrense: 18 år
———————————–
SALT har bordservering, mat og drikke bestilles via app. Menyer og mattilbud finnes her: salted.no/food
Ønsker dere oppdateringer, om vårt kulturprogram, sauna eller invitasjoner til eventer meld deg på vårt nyhetsbrev: salted.no/kontakt