Lørdag 12. jan 2013 kl. 15:00

ALL EARS’ barnekonsert

All Ears / Ny Musikk, Platous gt. 18
Oslo
LØRDAG 12. JANUAR >>> Ny Musikk >>> Kl. 15:00

Ny Musikk inviterer til workshop og barnekonsert fylt av elektronikk og leken småstøy med Joke Lanz og Shelley Hirsch. Passer best for barn i alder 4 år og oppover. Lanz’ beskrivelse av workshopen:

Imitating turntable sounds, screams, loud sounds, little sounds, yodeling, simple vocal techniques etc.

Joke Lanz (Sveits f. 1965)er mest kjent under sitt støyalias Sudden Infant, som han har holdt på med i over 20 år. I Sudden Infant er det vokal og elektronikk det går i, men Lanz også jobber som improvisatør med platespiller som hovedinstrument. Anarkistisk lekenhet og rituell minimalisme i et herlig kaos som krever lytterens fulle tilstedeværelse.

Shelley Hirsch (USA, f. 1952) er et uortodoks unikum av en vokalist, komponist og performanceartist. Så til de grader tilstede i sitt musikalske univers som sprenger grenser og utfordrer vokalistens rammer. Verdenskaliber som spiller med musikere som John Zorn, David Weinstein, Nicolas Collins, Jon Rose, Sven Ake Johannson, Alexander von Schlippenbach, Jin Hi Kim og mange fler. Hirsch har aldri spilt i Norge før!

Joke Lanz/ Shelly Hirsch Barnekonsert

Konserter

Meld deg på vårt nyhetsbrev