Nyheter

Norsk tilstedeværelse på Jazzahead

I slutten av april samles internasjonal bransje på Jazzahead i Tryskland, og det blir norsk tilstedeværelse både i festivalprogrammet og i messehallen. Aksel Rønning Trio og PHØNIX er de norske bandene på festivalens offisielle program.

Jazzahead i Bremen, Tyskland er verdens største bransjearrangement for jazz, og samler årlig over 3000 bransjefolk. I år arrangeres Jazzahead 22. – 25. april.

Den norske delegasjonen blir godt synlig under årets Jazzahead. Fredag spiller to norske band på festivalprogrammet. Aksel Rønning Trio spiller på Kulturzentrum Schlachthof kl. 16:15, mens PHØNIX spiller på Kulturzentrum Lagerhaus kl. 22:15.


Aksel Rønning Trio. Foto: presse

Tidligere på dagen arrangerer de nordiske jazzorganisasjonene Nordic at Noon på det nordiske standområdet, en uformell møteplass hvor delegater og bransjefolk kan møtes til mingling midt under messedagen.

Under messen er Norsk jazzforum og Music Norway til stede på stand 6E52. Her representerer vi norsk jazz og arbeider for å knytte kontakt med det internasjonale bransjenettverket. Norske aktører som deltar på Jazzahead kan også legge igjen merch på standen, og kan promoteres til internasjonale aktører som kommer innom.

Fra forsiden

Nyhet

Jazzen på Pride

Kommende helg markeres innspurten av Pride-måneden juni. I Pride-parken i Oslo lørdag spiller Phønix og DJ Vic, i regi av Nasjonal jazzscene og Oslo Jazzfestival. Og Norsk jazzforum oppfordrer til parade-deltagelse.

Nyheter

Jazz- og samtidsmusikken møtte kulturministeren

Representanter fra Norsk komponistforening, nyMusikk, Norsk jazzforum og de store jazz- og samtidsensemblene la fram behovet for en landsdekkende satsing på store musikkensembler under et møte med kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery i Regjeringskvartalet mandag 22. juni.

Meld deg på vårt nyhetsbrev