Nyhet

Fransk prestisjepris til Tord Gustavsen

Pianist og komponist Tord Gustavsen er tildelt prisen “Årets europeiske musiker 2024” i Frankrike.

I Paris tidligere denne uka vant Tord Gustavsen den høythengende “Prix du musicien européen 2024”. Det er det franske Jazzakadmiet “Académie du Jazz” som deler ut prisen, og Gustavsen var nominert sammen med et knippe fremragende musikere fra den europeiske jazzscenen. Gustavsen kvitterte med en takketale og et solo flygel-innslag foran 700 mennesker fra musikkbransjen og et entusiastisk publikum.

Fra forsiden

Nyhet

Garner skal lede Trondheim Voices

Natali Abrahamsen Garner er ny kunstnerisk leder for Trondheim Voices. Ensemblet er svært begeistret for at Natali nå skal overta lederrollen, forteller styret i Midtnorsk jazzsenter.

Nyhet

Spalding blir residerende artist på Moldejazz

Den amerikanske bassisten og vokalisten Esperanza Spalding blir Artist in Residence under Moldejazz 2026. Publikum kan se frem til en helt unik festivalopplevelse med minst fire ulike konserter som strekker seg fra det intime og akustiske til det grensesprengende og tverrkunstneriske, forteller festivalen i en pressemelding.

Meld deg på vårt nyhetsbrev