Nyhet

Scheen Jazzorkester på NRK

Fredag 11. juni sender NRK2 et program om Scheen Jazzorkester med konsertopptak av bestillingsverket «Logical Fallacies».

Førstkommende fredag kl. 19:40 sender NRK 2 et TV-program med og om Scheen Jazzorkester med utgangspunkt i en konsertfremføring av bestillingsverket «Logical Fallacies». Verket er komponert av Jon Øystein Rosland for de tretten musikerne i orkesteret.

Scheen Jazzorkester ble etablert i 2010 av musikere i Skien og Grenlandsområdet, et området som har fostret mange av Norges fremste jazzmusikere. I 2013 inngikk Sørnorsk jazzsenter og Scheen Jazzorkester et samarbeid som blant annet innebærer at orkesteret har status som Sørnorsk-regionens store profesjonelle jazzensemble.

Fra forsiden

Trondheim Jazzorkester & Sigrid Aftret - Victoria, Nasjonal Jazzscene - 22. oktober 2025

Rytmiske realiteter

KONSERT: Fjorårsstipendiat Sigrid Aftret har brukt pengene til å tjene den gode musikken.

Nyheter

Dølajazz’ talentpris til Markus Dyrud

En glad og takknemlig trompeter fra Kapp i Østre Toten mottok talentprisen, som består av 50 000 kroner, under åpningskonserten for Dølajazz sist uke.

Meld deg på vårt nyhetsbrev