Nyheter

Tredje Jazzintro-runde utsatt

Jazzintro-runden med Hein Westgaard Trio og Amund Kleppan kvartett på Maijazz 11. oktober, er utsatt på ubestemt tid pga smittevernrestriksjoner.

Etter planen skulle tredje runde av Jazzintro 2020 finne sted på Maijazz’ festival 11. oktober. Ettersom begge bandene, Hein Westgaard Trio og Amund Kleppan kvartett, har medlemmer bosatt i utlandet, blir ikke disse konsertene gjennomført i denne omgang. Norsk jazzforum jobber med alternative løsninger, og prøver å få avholdt konsertene på et senere tidspunkt denne høsten.

Fra forsiden

Nyhet

På turné med nytt verk

Nordnorsk Jazzensemble og Liv Andrea Hauge drar på turné i nord med verket Drevjapulsen. Turnéstart 17. september på Ad Lib Jazzklubb, før de fortsetter til Sortland Jazzfestival, Kalottspel i Målselv og Tromsø Jazzklubb. I oktober fremføres verket på Bakgården kultur i Mosjøen, Brønnøy Jazzforum i Brønnøysund og Smeltedigelen musikkfestival i Mo i Rana.

Meld deg på vårt nyhetsbrev