Nyhet

JazzRampfestivalen på oslokaia

Den første JazzRampfestivalen arrangeres torsdag 23. august på SALT i Oslo. Mathias Eick, Lassen, Sanskriti Shrestha, Andreas Ihlebæk, Øyunn og Skranglejazz står på festivalmenyen.

Det nomadiske kunstprosjektet SALT har fått seg fast plass på kaia i Oslo. Med Operaen og Barcode som bakteppe får du torsdag 23. august en helaften på kaikanten med bra, norsk jazz . På JazzRamp får du oppleve Mathias Eick, Lassen og Andreas Ihlebæk på en stor utescene, i Langhuset presenteres Sanskriti Shrestha og Øyunn og i Naustet klubbkonseptet Skranglejazz.
SALT har flere vedfyrte badstuer på området, og disse fyres for festivalgjengerne. I tillegg byr JazzRamp på SHEIK Shisha, stands, flere barer og masse street food. JazzRamp byr på en helaften på kaikanten, fra klokken 17.00 til 03.00.

Mer info og billettsalg her.
JazzRamp-spilleliste på Spotify.

*
SALT på kaia i Oslo (foto: SALT)

Fra forsiden

Nyhet

Garner skal lede Trondheim Voices

Natali Abrahamsen Garner er ny kunstnerisk leder for Trondheim Voices. Ensemblet er svært begeistret for at Natali nå skal overta lederrollen, forteller styret i Midtnorsk jazzsenter.

Nyhet

Spalding blir residerende artist på Moldejazz

Den amerikanske bassisten og vokalisten Esperanza Spalding blir Artist in Residence under Moldejazz 2026. Publikum kan se frem til en helt unik festivalopplevelse med minst fire ulike konserter som strekker seg fra det intime og akustiske til det grensesprengende og tverrkunstneriske, forteller festivalen i en pressemelding.

Meld deg på vårt nyhetsbrev