Nyheter

Festivaldager i Mo i Rana

Smeltedigelen musikkfestival går av stabelen i Mo i Rana 19. – 23. oktober. På programmet står blant annet Come Shine, Arild Andersen New Quartet, Trail of Souls og Daniel Herskedal (bildet) med Trondheimsolistene.

på bildet over: Daniel Herskedal (pressefoto: Aga Tomaszek)

Fredag 21. oktober spiller Daniel Herskedal på Hovedscene på Nordland Teater. Herskedal skal fremfører sitt eget verk, Slow Eastbound Train, hans definitive internasjonale gjennombrudd som har mottatt strålende anmeldelser i de tyngste jazztidskriftene i USA og Europa. Med seg til Smeltedigelen har Herskedal med seg en kvartett fra Trondheimsolistene.

I tillegg til en rekke konserter med både lokale musikere og store norske jazznavn, byr Smeltedigelen på barnekonserter, fotoutstilling og interessante musikkforedrag. Se hele programmet til Smeltedigelen her.

Fra forsiden

Ayumi Tanaka og Tanja Orning - Kampenjazz, Caféteatret - 22. februar 2026

En utsøkt opplevelse

KONSERT: Cello og piano inngår allianser med fantasien og byr opp til lyttefest.

Serendip - 14. februar 2026

Serendipitet nå!

FESTIVAL: Selvgjort var velgjort på NMH-festivalen Serendip.

Meld deg på vårt nyhetsbrev