Nyheter

Tre dager med Jazz på Jølst

Fredag 9. oktober åpner Marilyn Mazur Group (bildet) årets Jazz på Jølst i Jølster.

Den danske perkusjonisten Marilyn Mazur er kjent for å ha samarbeidet med stjerner som Miles Davis og Jan Garbarek, men har de siste årene fokusert på egne prosjekt. Marilyn Mazur Group består av hennes nærmeste musikalske venner som hun har jobbet med i mange år. Til Jazz på Jølst har Mazur med seg Fredrik Lundin på saksofon og fløyte, Krister Jonsson på gitar og Klavs Hovman på bass.

På åpningskvelden spiller også Kirsti, Ola & Erik, en trio bestående av Kirsti Huke, Ola Kvernberg og Erik Nylander. De tre kritikerroste musikerne løfter fram kjente og ikke fullt så kjente låter fra artister som Nick Cave, ABBA, Beach Boys og Nina Simone. Trioen debuterer på plate i oktober.

På Jazz på Jølst-programmet står også Håkon Kornstad solo, Randi Tytingvåg trio, The Sinatra Songbook med mer. Hele programmet finnes her.

Fra forsiden

Nyheter

Amanda Ginsburg – fra ekstrakonsert på Oslo jazzfestival til Sør-Norge

Den prisvinnende svenske jazzvokalisten Amanda Ginsburg har solgt så mange billetter på Oslo jazzfestival at det er satt opp ekstrakonsert, og i september står Sør-Norge for tur. Publikum i både Oslo, Agder, Vestfold, Telemark og Rogaland kan glede seg. Med sitt faste band – Filip Ekestubbe på piano, Niklas Fernqvist på kontrabass og Snorre Kirk på trommer – inviterer hun inn i et musikalsk landskap der jazz, vise, folkemusikk og pop-elementer elegant smeltes sammen.

Moldejazz 2026 - del 3

Roseblader og en gjenglemt cowboyhatt

FESTIVAL: Tredje og siste rapport fra Moldejazz inneholder omtaler av esperanza spaldings residency på godt og vondt, Cécile McLorin Salvant, Brandee Younger, Shabaka, Sofi-O, Lauvdal/Fosheim og Sakte, fallende i tillegg til spredte inntrykk i listeform.

Meld deg på vårt nyhetsbrev