Nyheter

Til Asia med Nordic All Stars

Saksofonist Hanna Paulsberg reiser i mars til Indonesia og Singapore for å gjøre turné med et nordisk «all star-band».

Nordic All Stars er et prosjekt som startet opp for første gang i fjor, der man setter sammen et band med én musiker fra hvert nordiske land.  I fjor var Nils Petter Molvær med fra Norge, og i år er det saksofonist Hanna Paulsberg. I tillegg til Paulsberg er svenske Magnus Lindgren (saksofon), danske Chris Minh Doky (bass) og finske Jimi Tenor (saksofon) med i bandet,  samt noen indonesiske musikere.

– Vi skal blant blant annet spille på den store festivalen Java Jazz i Jakarta, og reise rundt og spille i Indonesia og Singapore, forteller Hanna Paulsberg.

Nordic All Stars, turnérute:
March 2    Concert Bandung
March 3    Concert Yogyakarta
March 4    Concert Jakarta for the Embassies
March 6    Concert Singapore
March 7    Concert Jakarta Java Jazz
March 8    Concert Jakarta Java Jazz

Fra forsiden

Nyhet

Eksamenskonserter for åpne dører

Dette er tida for å oppdage nye, unge favorittmusikere. Jazz- og musikkstudenter ved landets utdanningsinstitusjoner har eksamenskonserter og -festivaler i disse dager. Konsertene er åpne for publikum og helt gratis. Sjekk ut programmene her.

Nyhet

Jazzcharter-eventyret

For tolvte gang inviterer Sarpsborg Jazzklubb til Kardamili International Jazz Festival i Hellas. Det som startet i det små har hatt eventyrlig vekst. I år arrangeres hele 79 konserter med over hundre musikere fra elleve land, halvparten av de fra Norge.

Meld deg på vårt nyhetsbrev