Nyheter

Norsk i Bristol

JøKleBa, Ketil Bjørnstad (bildet) og vafler er blant ingrediensene under Scene Norway Plus i Bristol lørdag.

Den britiske jazzjournalisten Fiona Talkington har hatt hjerte for norsk jazz i lang tid. Ved siden av å spille mye norsk i sitt radioprogram på BBC3 har hun i samarbeid med andre aktører som blant annet den norske ambassaden, presentert norsk musikk og kultur i Storbritannia. Talkington har tidligere kuratert Scene Norway-kvelder på Kings Place i London og denne helga tar hun konseptet med seg til en av sine favorittscener, St George’s i Bristol.

Musikk, samtaler og vaffelhjerter
JøKleBa gjør sin eneste konsert i Storbritannia denne høsten når de lørdag 22. november inntar Scene Norway Plus i Bristol. Ketil Bjørnstad skal gjøre solokonsert etterfulgt av en samtale med Fiona Talkington. Den italienske jazzjournalisten Luca Vitali presenterer «Il Suono del Nord», en bok som kommer i engelsk oversettelse neste år, som beskriver hans møte med norsk jazz. I tillegg skal det serveres norske vafler når forfatter Maria Parr presentere sin suksessbok Vaffelhjerte – akkompagnert av JøKleBa.
– The vast riches of Norway’s cultural scene can hardly be summed up in a day – but we’re going to have a try!, sier Fiona Talkington

Les Fiona Talkingtons egen presentasjon av Scene Norway her.

(pressefoto: Benedicte Ugland)

 

Fra forsiden

Brian Blade & Hanna Paulsberg - Oslo Jazzfestival/Munch, 12. august 2026

Hemulen på Munch

FESTIVAL: Brian Blade kom godt overens med Hanna Paulsbergs materiale.

Now's the time

NTT: Remsas store Oslojazz-guide

Intervjuer, tips, DJ-lister, analyser og mye av det du trenger å vite om årets festival, som varer fram til og med lørdag.

Meld deg på vårt nyhetsbrev