Nyheter

Jazznytt nylansering i september

I midten av september lanseres det tradisjonsrike magasinet Jazznytt med ny design og nye, sterke stemmer. DU inviteres til lanseringsfest lørdag 13. september på Nasjonal jazzscene i Oslo! Dj Rob Young spiller fra de 50 beste jazzplatene, Karin Krog møter Terje Mosnes, og Trondheim Jazzorkester m. Kristoffer Lo står på scenen.

Hovedoppslaget i Jazznytts høstnummer vil være essensielle plater i norsk og nordisk jazzhistorie, stemt fram av musikere, skribenter, festivaler og arrangører. I tillegg blir det dybdeintervjuer med blant andre Karin Krog og Kjetil Møster, samt festivalrapporter, konsertanmeldelser og mye mer.

Er du ikke allerede abonnent av Jazznytt? Bestill abonnement her!

Lanseringsfest:
Lørdag 13. september 2014
Nasjonal jazzscene – Victoria
Dørene åpnes kl. 19.30

Fra kl. 20.00:
•         Nytt Jazznytt ++
•         Dj Rob Young spiller fra de 50 beste jazzplatene
•         Karin Krog møter Terje Mosnes
•          Forfriskninger

Senere på kvelden blir det anledning til å oppleve Trondheim Jazzorkester med Kristoffer Lo (Jazznyttpris på konserten 150,-).

Fra forsiden

Trondheim Voices - Bærum Jazzfestival, Henie Onstad Kunstsenter - 31. oktober 2026

Musikken i pusten

FESTIVAL: Kraften og eventyrligheten i Natali Abrahamsen Garners verk tar nesten pusten fra oss.

Now's the time

NTT: Vi underkaster oss høsten

Uma Morelia Bustos Reksten speller bass, Thea Grant har vokalforestillinger og Torhild Ostad har konsert og LP med Carsten Dahl og Arild Andersen. Vi møter alle tre i personlig lune, samt mye mer.

Meld deg på vårt nyhetsbrev