Nyheter

Jan Garbarek åpner MaiJazz

Jan Garbarek Group står på scenen når MaiJazz 6. mai neste år åpner den 25. festivalen i rekken.

I forbindelse med jubileet har MaJjazz ønsket å sette opp en konsert med en artist som gjennom hele festivalens historie har betydd spesielt mye.
– Jan Garbarek står for mye av det samme som MaiJazz vil formidle – tradisjon og nyvinning, det norske og det internasjonale, innsikt og refleksjon, sier Maijazz i en pressemelding.

Første gang hans navn stod på festivalplakaten i Stavanger var i 1992. Siden den gang har han kommet tilbake og levert konserter i krafthallene i Suldal og på Tonstad, konsert med The Hilliard Ensemble og konserter med sin egen gruppe med internasjonalt høyt respekterte musikere. Til jubileumsfestivalen i mai har han med seg Trilok Gurtu på perkusjon, den brasilianske bassisten Yuri Daniel og Rainer Brüninghaus på tangenter.

Fra forsiden

Nyheter

Søk Jazzintro 2026

Det er klart for en ny runde med lanseringsprogrammet Jazzintro. Søknadsfrist for deltakelse er mandag 10. november.

Nyheter

Spansk pianotrio på grønn turné

Som del av det grønne turnésamarbeidet Better Live tar den prisvinnende spanske pianisten Xavi Torres med seg sin dynamiske pianotrio på en omfattende Norgesturné. Publikum i Sør-, Øst- og Vest-Norge inviteres inn i et musikalsk univers der rytmisk energi, lyrisk klang og spontan skaperglede står i sentrum.

Meld deg på vårt nyhetsbrev