Nyheter

Jan Garbarek åpner MaiJazz

Jan Garbarek Group står på scenen når MaiJazz 6. mai neste år åpner den 25. festivalen i rekken.

I forbindelse med jubileet har MaJjazz ønsket å sette opp en konsert med en artist som gjennom hele festivalens historie har betydd spesielt mye.
– Jan Garbarek står for mye av det samme som MaiJazz vil formidle – tradisjon og nyvinning, det norske og det internasjonale, innsikt og refleksjon, sier Maijazz i en pressemelding.

Første gang hans navn stod på festivalplakaten i Stavanger var i 1992. Siden den gang har han kommet tilbake og levert konserter i krafthallene i Suldal og på Tonstad, konsert med The Hilliard Ensemble og konserter med sin egen gruppe med internasjonalt høyt respekterte musikere. Til jubileumsfestivalen i mai har han med seg Trilok Gurtu på perkusjon, den brasilianske bassisten Yuri Daniel og Rainer Brüninghaus på tangenter.

Fra forsiden

Kongsberg Jazzfestival - torsdag 3. juli 2025

Rikt og mettende

FESTIVAL: En lang festivaldag innfrir med utsøkte innslag.

Kongsberg Jazzfestival - onsdag 2. juli 2025

Hyllest og gjenfødelse

FESRIVAL: Åpningsdagen på Kongsberg byr på øyeblikk av god størrelse og mening.

Meld deg på vårt nyhetsbrev