Nyheter

Storbandfestival i Lillestrøm

Det blir hele 11 band på tre scener når Romerike Storbandfestival går av stabelen i Lillestrøm lørdag 13. oktober.

Fra kl 17.00 blir det fullt trøkk i Lillestøm Kultursenter. På scenen står blant andre Stian Carstensen, Miss Fitz, Vidar Busk, Dead Dino Storage, Espen R. Fredriksen, Jørn Erik Ahlsen, Robert Nordmark (SE), Isabella Lundgren (SE). Det blir også jazzforedrag ved Erik Johannessen. Han skal snakke om dagens storbandsjanger og hvordan musikken har utviklet seg. Kveldens konferansier er Erling Wicklund, komponist, bandleder, solist og programleder på NRK Jazz.

Utstillingsvindu
Storbandfestivalen skal være et utstillingsvindu for storband der både utøvere og publikum kan få med seg varierte musikkuttrykk og produksjoner i løpet av en dag. En av festivalens målsetninger er å skape en felles arena for unge talenter, voksne utøvere og etablerte profesjonelle.

Se hele programmet for Romerike storbandfestival her.

Romerike Storbandfestivale er i regi av Ett Fett Storband, Lillestrøm Jazzklubb, Samlebandet, Skedsmo Storband og Sørum Storband.

Fra forsiden

Nyheter

Fra Setesdal til New York – og tilbake igjen

Bassist og komponist Julian Haugland vender hjem til Sør-Norge med en ny kvintett – bestående av musikere fra New Yorks jazzscene og tidligere medstudenter fra jazzlinja i Trondheim. Bandet har vært i studio og spilt inn album, og i november legger de ut på turné gjennom Agder, Vestfold og Telemark.

Nyhet

Ny festivalsjef på Kongsberg

Lars Ljosland blir ny sjef på Kongsberg Jazzfestival. – Med Lars får vi en festivalsjef som kjenner musikken, festivalen og Kongsberg. Det er en kombinasjon som gir oss et svært godt utgangspunkt for framtiden, sier styreleder Tommy Hvidsten.

Meld deg på vårt nyhetsbrev