25. november 2019

Lorenzo Nardocci Trio
Those Who Wait

Om utgivelsen

Klassisk pianotrio format.
Spennende og levelig melodier, blanding av latinske rytmer og nordisk stemninger.

Lorenzo Nardocci italiensk pianist, bosatt i Norge siden 1999. Han har en allsidig stil, påvirket av improvisert nordisk jazz, blandet med den italienske melodiske tradisjonen og et snev av latin-og soul-grooves. Han har vært en aktiv frilanspianist, organist og pianolærer i mange år, spilt tusenvis av spillejobber siden han var 14 år gammel. Etter utdanning fra Norges Musikkhøgskole startet han karrieren som komponist i en alder av 45. Dette er hans første innspilling, kalt “Those Who Wait” (“De Som Venter”) … og du kan gjette hvorfor. Lorenzo har spilt med mange flotte musikere, både i Nord og i utlandet. Han er veldig glad for å ha funnet en magisk match med Lars Tormod Jenset på bass og Terje Evensen på trommer, som han ønsket å spille inn dette albumet med.

Musikere

Lorenzo Nardocci - Piano
Lars Tormod Jenset - Bass
Terje Evensen - Trommer

Lenker

Fra forsiden

Now's the time

NTT: Trompeter, tromboner – og trommer

Vi møter trompetist Tuva Olsson, trombonist Emil Bø, teknisk kunstspesialist Johannes Rød og et lite knippe trommiser i denne utgaven av remsa - og minnes Jack DeJohnette.

Nyheter

Stortingshøringer om statsbudsjettet for 2026

I disse dager pågår det høringer på Stortinget om forslaget til statsbudsjett for 2026. Norsk jazzforum deltar i høringer i utenriks- og forsvarskomiteen samt familie- og kulturkomiteen for å formidle behovene for jazzen og det frie feltet.

Meld deg på vårt nyhetsbrev