7. mars 2014

Come Shine
Red And Gold

Om utgivelsen

Jazzsuksessen Come Shine oppsto i 1998. Kvartetten gjorde seg bemerket, både nasjonalt og internasjonalt, for sine fantasifulle og nyskapende tolkninger av jazzstandarer. I fjor gikk bandmedlemmene igjen i studio. Fire dager med intens jobbing i Atlantis studio i Stockholm, resulterte i et nytt og spennende album fra jazzmusikerne, det første på 12 år.

Som tidligere tolker Come Shine gamle låter og gjør de til sine egne. Det tette og dynamiske samspillet, og den sterke formidlingsevnen gjør seg som før gjeldende, og på albumet Red and Gold får vi servert gamle låter i ny drakt.

Lenker

Fra forsiden

Nyheter

Lite musikk i kulturbudsjettet

Kultur- og likestillingsdepartementet melder om rekordstort kulturbudsjett, men for musikkfeltet er realiteten en annen. – Vi savner konkrete tiltak og styrking av det frie musikkfeltet, sier daglig leder i Norsk jazzforum, Gry Bråtømyr.

Now's the time

NTT: På tide å trekke inn

Hans Kjorstad går solo, Åsne Fossmark går pop, Jørgen Fiske er månebedotten, Elisteinar Tenga finner svingen i stillheten, Joakim Rainer leder mot fri resonans.

Meld deg på vårt nyhetsbrev