Nyheter

Gjennom nåløyet på Jazzahead

Saksofonist Harald Lassen med band og trioen Maridalen spiller for internasjonal bransje under Jazzahead i Tyskland siste helgen i april.

I april hvert år samler Jazzahead i Tyskland over 3000 bransjefolk fra hele verden. Dette er jazzens største internasjonale møteplass, og en showcase på Jazzahead er attraktivt. En internasjonal jury setter sammen et eksklusivt konsertprogram utfra hundrevis av søknader, og av totalt tretten plasser i årets European Showcase-program, har to norske sluppet gjennom nåløyet.
Saksofonist Harald Lassen spiller fredag 25. april med sitt Spellemann-vinnende Balans-prosjekt, og har med seg Solveig Wang (tangenter), Sander Eriksen Nordahl (gitar), Stian Andersen (bass) og Tore Flatjord (trommer). Trioen Maridalen, med Anders Hefre (saksofon og klarinett), Jonas Kilmork Vemøy (trompet) og Andreas Rødland Haga (kontrabass), er på norgesturné i disse dager og spiller på Jazzahead lørdag 26. april.

I tillegg til konsertprogrammet har Jazzahead en stor messehall med stands og møteplasser. Sammen med Music Norway drifter Norsk jazzforum en stand for norske aktører på messen.

Fra forsiden

Moldejazz 2026 - del 2

I den svale skyggen av Miles og Trane

FESTIVAL: Rapport 2 fra Moldejazz: Hvordan skal vi feire hundreårsjubileene til Miles Davis og John Coltrane? To konserter på Moldejazz prøver og feiler. Men det finnes nok av andre musikalske øyeblikk som viser effekten de fremdeles har på musikken.

Nyhet

Neset blir AiR på Moldejazz

Saksofonist Marius Neset blir Artist in Residence under Moldejazz 2027. Han vil sette sitt preg på neste års festival gjennom flere konserter og spesialprosjekter. - Neset kombinerer en grenseløs nysgjerrighet med en sjelden evne til å skape musikk som både overrasker og berører, sier kunstnerisk leder Magnus Lunay.

Meld deg på vårt nyhetsbrev