Nyheter

Debatt om statsbudsjettet

Tirsdag 15. oktober inviterer Arrangørforum til kulturdebatt i Oslo. Kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery stiller til samtale om statsbudsjettet, og det blir paneldebatt med Jaffery og stortingspolitikerne Tage Pettersen (H), Åslaug Sem-Jacobsen (Sp), Emma Lind (V) og Kathy Lie (SV).

Mandag denne uka la Regjeringen fram forslag til statsbudsjett for 2025. Tirsdag 15. oktober inviterer Norsk jazzforum sammen med samarbeidsorganisasjonene i Arrangørforum, til sitt årlige arrangement Kulturdebatt, med samtaler og debatt om statsbudsjettet. Kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery stiller til samtale, og det blir paneldebatt med Jaffery og stortingspolitikerne Tage Pettersen (H), Åslaug Sem-Jacobsen (Sp), Emma Lind (V) og Kathy Lie (SV). Dagens moderator er Trude Storheim, styreleder og vikarierende daglig leder i Norske Kulturarrangører.

Arrangementet finner sted på Youngs i Oslo. Det blir servert kaffe og frukt fra kl 8 og debatten starter kl 8.30. Vel møtt!
Se arrangementsinfo på her.

Arrangørforum består av Norske Kulturarrangører, Klassisk , Norsk jazzforum, Norsk Viseforum, Norsk Bluesunion, Norske kulturhus, Ny Musikk, FolkOrg – organisasjon for folkemusikk og folkedans.

Les Norsk jazzforums kommentar til statsbudsjettet her.

Fra forsiden

Intervju

Det springende Punkt

Torsdag starter Punkt-festivalen i Kristiansand. Now's The Time har snakket med en av arrangørene, Erik Honoré, om årets program. Les hele intervjuet her.

Nyheter

OJKOS søker nye medlemmer

OJKOS søker etter tre nye medlemmer, fortrinnsvis treblås, men andre instrumenter, med unntak av bass, gitar og trommer er også velkomne til å søke. Vi oppfordrer spesielt kvinnelige komponister/instrumentalister til å søke. OJKOS er et komponistkollektiv for skapende utøvere, der hvert medlem skriver og får fremført sin musikk mot å spille andre sine verk. Oppstart er 1. januar 2027 for en av søkerne, og 1. august 2027 for de to andre.

Meld deg på vårt nyhetsbrev