Nyheter

Søk musiker- og bandstipend 2022

Totalt 1 million kroner skal Norsk jazzforum fordele i musiker- og bandstipend denne høsten. Ordinære musikermedlemmer av Norsk jazzforum inviteres til å søke om personlig fordypnings-/studiestipend eller øvings-/studiestipend for band. Søknadsfrist er 30. september 2022.

Norsk jazzforums musiker- og bandstipend har som formål å gi profesjonelle jazzmusikere økonomisk frihet til å fordype seg i sin kunst enten via øving eller videreutdanning. Det deles ut to typer stipend: Personlig fordypnings-/studiestipend og øvings-/studiestipend for band.

Under pandemien omdisponerte Norsk jazzforum midler og økte potten fra 335 000 kroner til 1 million kroner for å bistå musikermedlemmene i en vanskelig periode. Vi viderefører den totale summen på 1 million kroner til fordeling også i 2022. Bandstipendene er økt noe i sum for å møte den generelle prisøkningen.

Personlig stipend er på kr 10 000. Øvings- og studiestipend for band gis etter størrelse på bandet: duo: 13 000,-, trio/kvartett: 16 000,- og kvintett eller flere: 20 000,-.

Søknadsfrist 30. september 2022.

Retningslinjer og søknadsskjema finner du her.

Fra forsiden

Intervju

Det springende Punkt

Torsdag starter Punkt-festivalen i Kristiansand. Now's The Time har snakket med en av arrangørene, Erik Honoré, om årets program. Les hele intervjuet her.

Nyheter

OJKOS søker nye medlemmer

OJKOS søker etter tre nye medlemmer, fortrinnsvis treblås, men andre instrumenter, med unntak av bass, gitar og trommer er også velkomne til å søke. Vi oppfordrer spesielt kvinnelige komponister/instrumentalister til å søke. OJKOS er et komponistkollektiv for skapende utøvere, der hvert medlem skriver og får fremført sin musikk mot å spille andre sine verk. Oppstart er 1. januar 2027 for en av søkerne, og 1. august 2027 for de to andre.

Meld deg på vårt nyhetsbrev