Nyhet

Nasjonal jazzscene søker arrangementsansvarlige

En av landets mest spennende musikkscener søker nå etter nye arrangementsansvarlige i deltidsstillinger.

Nasjonal jazzscene, Victoria arrangerer rundt 170 konserter i året med det beste av norsk og internasjonal jazz. Nå søker de arrangementsansvarlige i deltidsstillinger. Les hele stillingsutlysningen her.

Konsertscenen Victoria i Karl Johans gate i Oslo er Norges hovedscene for jazz, og her presenteres norsk og internasjonal kvalitetsjazz fem dager i uken. Store navn som Dee Dee Bridgewater, Charlie Haden, John McLaughlin, Nils Petter Molvær, Solveig Slettahjell, Brad Mehldau, Chick Corea og Snarky Puppy har gjestet scenen de siste årene. Konsertprogrammet favner hele jazzsjangeren og spenner fra mainstream til moderne jazz.

Fra forsiden

Nyheter

Idiotek sikret seg siste finaleplass i Jazzintro

Det var trioen Idiotek som onsdag kveld sikret seg den fjerde og siste finaleplassen i Jazzintro 2026. I finalen under Moldejazz i juli skal bandet kjempe om tittelen Årets unge jazzmusikere 2026 samt en lanseringspakke fra Norsk jazzforum med festivalturné og mentorprogram.

Nyhet

Karin Krog med Seniorstorbandet

For første gang på tolv år blir Karin Krog å høre med storband. Det blir med Seniorstorbandet på Lillestrøm 11. april og Kolbotn 22. april. John Surman har skrevet arrangementer og er med som solist.

Meld deg på vårt nyhetsbrev