Nyhet

Nasjonal jazzscene søker arrangementsansvarlige

En av landets mest spennende musikkscener søker nå etter nye arrangementsansvarlige i deltidsstillinger.

Nasjonal jazzscene, Victoria arrangerer rundt 170 konserter i året med det beste av norsk og internasjonal jazz. Nå søker de arrangementsansvarlige i deltidsstillinger. Les hele stillingsutlysningen her.

Konsertscenen Victoria i Karl Johans gate i Oslo er Norges hovedscene for jazz, og her presenteres norsk og internasjonal kvalitetsjazz fem dager i uken. Store navn som Dee Dee Bridgewater, Charlie Haden, John McLaughlin, Nils Petter Molvær, Solveig Slettahjell, Brad Mehldau, Chick Corea og Snarky Puppy har gjestet scenen de siste årene. Konsertprogrammet favner hele jazzsjangeren og spenner fra mainstream til moderne jazz.

Fra forsiden

Now's the time

NTT: Digget i regnet

Kåre & the Cavemen vender tilbake til “Long Day’s Flight Till Tomorrow” og vi byr på stort intervju, Ellen Andrea Wang om kontrabass i britisk folk, Karl Seglem om Oljebergets custom-horn og en hyllest til å gå på festival på regntunge dager.

Nyhet

Sparebank-midler til Sildajazz

Sildajazz er tildelt 800 000 kroner fra Sparebanken Norge og Agenda Vestlandet til videre utvikling av festivalen i 2026. - En tydelig tillitserklæring, sier styreleder Karina J. Thune. Med midlene satser festivalen videre på frivillighet, lavterskeltilbud og bærekraftige løsninger.

Meld deg på vårt nyhetsbrev