Nyheter

Festivaldager i Mo i Rana

Smeltedigelen musikkfestival går av stabelen i Mo i Rana 19. – 23. oktober. På programmet står blant annet Come Shine, Arild Andersen New Quartet, Trail of Souls og Daniel Herskedal (bildet) med Trondheimsolistene.

på bildet over: Daniel Herskedal (pressefoto: Aga Tomaszek)

Fredag 21. oktober spiller Daniel Herskedal på Hovedscene på Nordland Teater. Herskedal skal fremfører sitt eget verk, Slow Eastbound Train, hans definitive internasjonale gjennombrudd som har mottatt strålende anmeldelser i de tyngste jazztidskriftene i USA og Europa. Med seg til Smeltedigelen har Herskedal med seg en kvartett fra Trondheimsolistene.

I tillegg til en rekke konserter med både lokale musikere og store norske jazznavn, byr Smeltedigelen på barnekonserter, fotoutstilling og interessante musikkforedrag. Se hele programmet til Smeltedigelen her.

Fra forsiden

Nyheter

Jazz- og samtidsmusikken møtte kulturministeren

Representanter fra Norsk komponistforening, nyMusikk, Norsk jazzforum og de store jazz- og samtidsensemblene la fram behovet for en landsdekkende satsing på store musikkensembler under et møte med kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery i Regjeringskvartalet mandag 22. juni.

Now's the time

NTT: Digget i regnet

Kåre & the Cavemen vender tilbake til “Long Day’s Flight Till Tomorrow” og vi byr på stort intervju, Ellen Andrea Wang om kontrabass i britisk folk, Karl Seglem om Oljebergets custom-horn og en hyllest til å gå på festival på regntunge dager.

Meld deg på vårt nyhetsbrev