Nyheter

Festivaldager i Mo i Rana

Smeltedigelen musikkfestival går av stabelen i Mo i Rana 19. – 23. oktober. På programmet står blant annet Come Shine, Arild Andersen New Quartet, Trail of Souls og Daniel Herskedal (bildet) med Trondheimsolistene.

på bildet over: Daniel Herskedal (pressefoto: Aga Tomaszek)

Fredag 21. oktober spiller Daniel Herskedal på Hovedscene på Nordland Teater. Herskedal skal fremfører sitt eget verk, Slow Eastbound Train, hans definitive internasjonale gjennombrudd som har mottatt strålende anmeldelser i de tyngste jazztidskriftene i USA og Europa. Med seg til Smeltedigelen har Herskedal med seg en kvartett fra Trondheimsolistene.

I tillegg til en rekke konserter med både lokale musikere og store norske jazznavn, byr Smeltedigelen på barnekonserter, fotoutstilling og interessante musikkforedrag. Se hele programmet til Smeltedigelen her.

Fra forsiden

Kristiansand Jazzfestival - 20. og 21. august 2026

Da sopp regjerte på kloden

FESTIVAL: Den fortsatt ferske Kristiansand Jazzfestival gir nye, spreke farger til Sørlandet.

Blow Out festivalen, MIR - lørdag 22. august 2026

Eldrebølgens triumf

FESTIVAL: De gamle er eldst, også på Blow Out festivalens siste kveld.

Meld deg på vårt nyhetsbrev