Nyheter

Porter åpner Sildajazz

Når Sildajazz i august åpner den 29. festivalen i rekka er det Grammyvinnner Gregory Porter som står på scenen i Maritim Hall i Haugesund.

Den amerikanske vokalisten og låtskriveren Gregory Porter har med sin jazz-, soul- og gospelinspirerte musikk blitt både publikumsfavoritt og Norgesvenn. Porter har sunget med storheter som Stevie Wonder og samarbeidet med musikere som Robert Glasper, Gilles Peterson, Jamie Cullum m.fl. Han har blitt belønnet med Grammy-prisen i kategorien beste vokaljazz for sitt siste album Liquid Spirit og Grammy-nominasjoner for beste tradisjonelle R&B-vokal i 2012 og beste vokaljazz for sitt debutalbum i 2010.

– Dette blir garantert en fantastisk åpningskonsert som alle bør unne seg, sier Sildajazz i en pressemelding.

Onsdag 5. august står Gregory Porter på scenen i Maritim Hall.  Billettsalget starter 5. februar kl 1100 på Sildajazz.no og i Festiviteten konserthus.

Fra forsiden

Jul i Motvind: Andreas Røysum Ensemble + Marteh Lea Band + Miman - Kafe Hærverk - 12. desember 2025

Julefest i medvind

KONSERT: Englene fra Motvind Kulturlag daler ned med flere utsøkte gaver i sekken.

Now's the time

NTT: Undergrunnens optimisme

Catalytic Sound og platebutikken Tiger jobber med å skape sin musikkbransje, Ragnhild Moan inviterer på suppe og stemning og Jacob Young spiller julekonsert med spørsmålsrunde. Sånn ble NTT nummer 300!

Meld deg på vårt nyhetsbrev