Nyheter

Porter åpner Sildajazz

Når Sildajazz i august åpner den 29. festivalen i rekka er det Grammyvinnner Gregory Porter som står på scenen i Maritim Hall i Haugesund.

Den amerikanske vokalisten og låtskriveren Gregory Porter har med sin jazz-, soul- og gospelinspirerte musikk blitt både publikumsfavoritt og Norgesvenn. Porter har sunget med storheter som Stevie Wonder og samarbeidet med musikere som Robert Glasper, Gilles Peterson, Jamie Cullum m.fl. Han har blitt belønnet med Grammy-prisen i kategorien beste vokaljazz for sitt siste album Liquid Spirit og Grammy-nominasjoner for beste tradisjonelle R&B-vokal i 2012 og beste vokaljazz for sitt debutalbum i 2010.

– Dette blir garantert en fantastisk åpningskonsert som alle bør unne seg, sier Sildajazz i en pressemelding.

Onsdag 5. august står Gregory Porter på scenen i Maritim Hall.  Billettsalget starter 5. februar kl 1100 på Sildajazz.no og i Festiviteten konserthus.

Fra forsiden

Intervju

Parallakse i praksis

Trompetist, komponist og festivalsjef Peter Wallem Anundsen sitt verk for OJKOS vrir og vender på musikken.

Nyheter

Høringssvar til NOUen Musikklandet

Fredag 14. november var frist for innspill til NOUen Musikklandet. Norsk jazzforum leverte høringssvar sammen med de regionale jazzsentrene, og deltok samme ettermiddag på en markering foran Stortinget sammen med en rekke andre musikkaktører.

Meld deg på vårt nyhetsbrev