Nyheter

Jazz i nytt konserthus

Neste år har MaiJazz 25-års jubileum. Som en oppkjøring til jubileet samarbeider Stavanger Jazzforum med Stavanger Konserthus om månedlige konserter frem mot mai.

– Stavanger Jazzforum er glade for å ha fått til dette samarbeidet slik at vi kan realisere disse konsertene i konserthusets nye flotte saler. Publikum kan glede seg til en rekke gode konserter første halvår 2013 før MaiJazz overtar, forteller daglig leder Helleik Kvinnesland i en pressemelding.

Følgende jazzkonserter går i konserthuset:
Torsdag 24. januar: Ophelia Ragtime Orchestra – åpningskonsert Tradjazzweekend
Lørdag 16. februar: Come Shine
Torsdag 7. mars: John Scofield Organic Trio
Lørdag 13. april: Silje Nergaard trio

Se hele programmet til Stavanger Jazzforum her.

Fra forsiden

JAZZPROFILEN

Kaffeslabberas hos Jazzfluenseren

JAZZPROFILEN: - Det er jo helt fascinerende hva folk driver på med, og hva slags tanker de har om sin utøving. Alle har jo sin egen måte å tråkle seg gjennom kunstnerskapet sitt, forteller den selvutnevnte jazzfluenseren Jørn Erik Ahlsen Alkanger. Ved et lite kjøkkenbord på Nesodden samtaler han med andre musikere om kunsten og om livet, som publiseres annenhver uke i podkast-serien Jazzfluenseren.

Nyhet

Over 60 musikkaktører har signert opprop mot NRK

NRK har varslet store endringer i musikktilbudet, og musikklivet er bekymret for om NRK ivaretar sitt samfunnsoppdrag. Over 60 musikkaktører inkludert Den Norske Opera & Ballett, Dirigentløftet, Creo, Norsk jazzforum og Norges Musikkorps Forbund har nå signert et opprop mot endringene.

Meld deg på vårt nyhetsbrev