Nyheter

Jazzkonferanse i Trondheim

Jazzfest i Trondheim går av stabelen om knappe to uker, og festivalen inviterer samtidig til en internasjonal konferanse som skal kaste et kritisk blikk på tilstanden i jazzen. ECMs grunnlegger Manfred Eicher (bildet) er en av foredragsholderne.

The Jazz Summit 2012 skal kaste et kritisk blikk på tilstanden i jazzen i dag med temaer som jazzutdanning og jazzens fremtid. På programmet står store norsk og internasjonale jazznavn som blant annet ECMs grunnlegger Manfred Eicher, den britiske journalisten Stuart Nicholson, journalist og produsent Fiona Talkington, Bugge Wesseltoft, Django Bates og jazzlinjas Erling Aksdal. Det blir musikalske innslag med unge norske jazzband som Pelbo, Moskus og Nina Kristine Linge.

Les mer her.
Hele progammet kan du laste ned her – The Jazz Summit 2012

Fra forsiden

Nyheter

– Det skal foregå kultur i kulturhusan

Østnorsk jazzsenter forventer at Oslo kommune holder dørene åpne i Gamle Munch på Tøyen, og at politkerne prioriterer kultur i kommunebudsjettet for 2026, sier daglig leder Kari Grete Jacobsen.

Meld deg på vårt nyhetsbrev