Nyhet

Høyt og Lavt på Deichmanske

Mandag 13. og tirsdag 14. juni er det duket for festival med improvisert musikk i konsertsalen på Deichmanske Bibliotek, Hovedbiblioteket, i Oslo. På programmet står blant Han Bennink som er en av nestorene i europeisk jazz og avantgarde.

Etter suksessen med Høyt og Lavt med blant andre Fred Frith og Frode Gjerstad i høst, arrangeres nå en ny runde i samarbeid med Eat Jazz, Conrad Sound, Norsk jazzforum og Deichmanske Bibliotek.
GRATIS inngang begge dager.

Mandag 13. juni – kl 19:00:
BAM! (Han Bennink (NL), Jørn Erik Ahlsen (N) og Michael Moore (NL/US))
SAKA (Kristoffer Alberts, Jon Rune Strøm og Dag Erik Knedal Andersen)
Guro Skumsnes Moe/Astrid Groseth/Monique Cornwell
Renato Ciunfrini/Enrico Malatesta (IT)

Tirsdag 14. juni – kl 19:00
Anders Hana solo
Motsol (Stine Janvin Motland/Ståle Liavik Solberg)
BLY featuring Jodi Gilbert (NL/US) (Andrea Rydin Berge, Ingrid Romarheim Haugen og Helen Louise Solberg)
OnGaku2 + Håvard Skaset (Elia Casu (IT) og Paolo Sanna (IT))

Mer informasjon om artistene finner du her.

Fra forsiden

JAZZPROFILEN

Kaffeslabberas hos Jazzfluenseren

JAZZPROFILEN: - Det er jo helt fascinerende hva folk driver på med, og hva slags tanker de har om sin utøving. Alle har jo sin egen måte å tråkle seg gjennom kunstnerskapet sitt, forteller den selvutnevnte jazzfluenseren Jørn Erik Ahlsen Alkanger. Ved et lite kjøkkenbord på Nesodden samtaler han med andre musikere om kunsten og om livet, som publiseres annenhver uke i podkast-serien Jazzfluenseren.

Nyhet

Over 60 musikkaktører har signert opprop mot NRK

NRK har varslet store endringer i musikktilbudet, og musikklivet er bekymret for om NRK ivaretar sitt samfunnsoppdrag. Over 60 musikkaktører inkludert Den Norske Opera & Ballett, Dirigentløftet, Creo, Norsk jazzforum og Norges Musikkorps Forbund har nå signert et opprop mot endringene.

Meld deg på vårt nyhetsbrev