Nyhet

Høyt og Lavt på Deichmanske

Mandag 13. og tirsdag 14. juni er det duket for festival med improvisert musikk i konsertsalen på Deichmanske Bibliotek, Hovedbiblioteket, i Oslo. På programmet står blant Han Bennink som er en av nestorene i europeisk jazz og avantgarde.

Etter suksessen med Høyt og Lavt med blant andre Fred Frith og Frode Gjerstad i høst, arrangeres nå en ny runde i samarbeid med Eat Jazz, Conrad Sound, Norsk jazzforum og Deichmanske Bibliotek.
GRATIS inngang begge dager.

Mandag 13. juni – kl 19:00:
BAM! (Han Bennink (NL), Jørn Erik Ahlsen (N) og Michael Moore (NL/US))
SAKA (Kristoffer Alberts, Jon Rune Strøm og Dag Erik Knedal Andersen)
Guro Skumsnes Moe/Astrid Groseth/Monique Cornwell
Renato Ciunfrini/Enrico Malatesta (IT)

Tirsdag 14. juni – kl 19:00
Anders Hana solo
Motsol (Stine Janvin Motland/Ståle Liavik Solberg)
BLY featuring Jodi Gilbert (NL/US) (Andrea Rydin Berge, Ingrid Romarheim Haugen og Helen Louise Solberg)
OnGaku2 + Håvard Skaset (Elia Casu (IT) og Paolo Sanna (IT))

Mer informasjon om artistene finner du her.

Fra forsiden

Intervju

Parallakse i praksis

Trompetist, komponist og festivalsjef Peter Wallem Anundsen sitt verk for OJKOS vrir og vender på musikken.

Nyheter

Høringssvar til NOUen Musikklandet

Fredag 14. november var frist for innspill til NOUen Musikklandet. Norsk jazzforum leverte høringssvar sammen med de regionale jazzsentrene, og deltok samme ettermiddag på en markering foran Stortinget sammen med en rekke andre musikkaktører.

Meld deg på vårt nyhetsbrev