28. oktober 2014

Duplex (Lassen/Svendsen)
You Are Enough (single)

Om utgivelsen

Saxofonist Harald Lassen og bassist Christian Meaas Svendsen utgjør duoen Duplex.
For å varme opp til deres 3 utgivelse, slipper Duplex singelen “You Are Enough” 28. oktober.
Med “You Are Enough” utvider Duplex sitt musikalske univers ved å hente inspirasjon fra popmusikkens vokale helter. Det blandes sømløst med improvisasjon og vitner om at veien mellom det innbydende og utfordrende kanskje ikke er så stor?

Gutta har gått til det skritt å skrive tekstene og synge selv, og utdyper:
“Vi gjorde et par sessions med noen mer eller mindre kjente vokalister, men da full klaff ikke var et faktum, måtte vi gjøre det sjæl. Vi liker utfordringer!”
“For oss er det ikke så viktig å være tro mot besetningen bass og sax. Duplex er summen av Harald og Christian, helt uavhengig av instrumenter og sjanger”

DUPLEX
Harald og Christian er kanskje beviset på at motsetninger tiltrekker hverandre. Deres 4 år lange musikalske ekteskap har sålangt resultert i to hjertebarn: CDen «Duolia» og vinylen «Sketches of…», utgitt i 2013 – året etter de gikk helt til topps i JazzIntro2012.
Som noen av de mest produktive og målrettede unge norske musikerne idag har de også vært med å løfte band som Mopti, Pixel og Large Unit til suksess.

Lenker

Fra forsiden

Nyheter

Idiotek sikret seg siste finaleplass i Jazzintro

Det var trioen Idiotek som onsdag kveld sikret seg den fjerde og siste finaleplassen i Jazzintro 2026. I finalen under Moldejazz i juli skal bandet kjempe om tittelen Årets unge jazzmusikere 2026 samt en lanseringspakke fra Norsk jazzforum med festivalturné og mentorprogram.

Nyhet

Karin Krog med Seniorstorbandet

For første gang på tolv år blir Karin Krog å høre med storband. Det blir med Seniorstorbandet på Lillestrøm 11. april og Kolbotn 22. april. John Surman har skrevet arrangementer og er med som solist.

Meld deg på vårt nyhetsbrev