27. september 2024

Kristin Sevaldsen
The Sonic Experience -Iceland

Om utgivelsen

THE SONIC EXPERIENCE -Iceland er volum 2 i Kristin Sevaldsen’s kommende album triologi basert på felt-opptak fra ulike steder, situasjoner og land i Arktis. Fokuset på dette albumet er på Island hvor Kristin Sevaldsen har hatt flere arbeidsopphold og samlet inn felt-opptak fra ulike områder på sagaøya. Mens det første albumet handlet om den rå naturen på og rundt Snøhetta området, utforsker dette albumet urbanitet i rå natur, som Reykjavik, og de ulike situasjoner og soniske konsekvenser som utspiller seg i det islandske samfunnet. Dette prosjektet er også et resultat av Sevaldsens engasjement og bevissthet rundt klima- og miljøvern.

Genren er eco-akustikk, indie-jazz, deep-listening, ambient.

Musikere

Kristin Sevaldsen - Saksofon, Voice, Komponist, Produsent, Mix
Helge Sten Audio Virus Lab - Mastering

Lenker

Fra forsiden

Now's the time

NTT: Å høre sammen som frijazz og punkrock

Zakarias Meyer Øverli slipper ballade om sin kone, og vi gir henne tilsvarsrett, brevkurs om hvorfor frijazz er punkrockens gudmor, livenotater fra konsert med Gisle Johansen, kulturskribent raser over nasjonalsanger med forsanger og Ukas Iggy.

Nyheter

Nye arrangører fra sør

Studenter fra Universitet i Agder har våren 2026 fått en unik mulighet til å utvikle seg som arrangører gjennom pilotprosjektet ArrangSør. Med Scheen Jazzorkester som mentorer, fikk studentene jobbe tett med profesjonelle musikere og arrangører – fra idé til ferdig studioinnspilling.

Meld deg på vårt nyhetsbrev