5. september 2014

Ted Kix
Ted Kix for President

Om utgivelsen

Ted Kix er ikke én mann, men en eksplosiv sekstett som er klare med sin første CD-utgivelse; 

«Ted Kix for President»

Ted Kix spiller sin egen, svært underholdende blanding av jazz og funk. Det er ikke nødvendig å forklare for mye; Ted Kix er en hardtslående blåserrekke og et funky komp. Saksofonisten og bassisten leverer låtene.

Ted Kix består av noen de mest ettertraktede musikerne i Norge i dag. Gutta i Ted Kix har spilt med alt fra prisbelønte jazzmusikere ( blant andre Marilyn Mazur, John Surman, ”Ensemble Denada” og ”Geir Lysne Listening Ensemble”) via et mangfold av pop- og rockeartister (som for eksempel Dumdum Boys, Lars Lillo-Stenberg,  Vidar Busk og Lava) til diverse husorkester på riksdekkende fjernsyn i beste sendetid. For ikke å glemme alt mulig annet.

Vote for Ted Kix!

Lenker

Fra forsiden

Nyhet

Spalding blir residerende artist på Moldejazz

Den amerikanske bassisten og vokalisten Esperanza Spalding blir Artist in Residence under Moldejazz 2026. Publikum kan se frem til en helt unik festivalopplevelse med minst fire ulike konserter som strekker seg fra det intime og akustiske til det grensesprengende og tverrkunstneriske, forteller festivalen i en pressemelding.

Moldejazz 2025

På svøm med den store gjengen

FESTIVAL: Konserthøydepunkt med Jason Moran, Amalie Dahls Dafnie i ekspansiv modus, skjønn musikk i klamme omgivelser med Tuva Halse, jazz og poesi med Aja Monet og Alabaster DePlume og de siste inntrykkene fra en Moldejazz med tydeligere konturer og høyere temperaturer enn på en stund.

Meld deg på vårt nyhetsbrev