31. mai 2024

Fjellvang
Songs From The Reading Room

Om utgivelsen

Trioen FJELLVANG slipper sitt debutalbum «Songs From The Reading Room» på daWorks

Sangene og komposisjonene er inspirert av norske utvandrere til USA og deres historier:
«Musikken er inspirert av noen av møtene jeg hadde med noen av de eldste medlemmene i det norske utvandrermiljøet i Brooklyn, da jeg bodde fem år i New York. Denne plata er et forsøk på å fange hvordan det føles å lengte etter en tid, et sted som du innerst inne vet ikke finnes lenger.»

«Sanger fra leseværelset» er trioens første utgivelse og slippes på daWorks 31. mai 2023.

Musikere

Thor-Erik Fjellvang - Piano, komp.
Hermund Nygård - Trommer
Jo Fougner Skaansar - Bass
Felix Peikli - Klarinett
Kjetil Steensnæs - Pedal steel guitar

Lenker

Fra forsiden

Nyheter

Storbandprisen til Pål Vinland

Musiker, organisator og styreleder i Ski Storband, Pål Vinland, er hedret med Storbandprisen 2026. Vinland er brennende entusiastisk for miljøet og musikken som helhet, og har bidratt både til kunstnerisk utvikling, unike publikumsopplevelser og ikke minst til å rekruttere fremtidige musikanter, uttaler Norsk jazzforum i sin begrunnelse for tildelingen.

Now's the time

NTT: Slått til lyst

Ingfrid Breie Nyhus spiller slåtter på piano, Oscar Andreas Haug triodebuterer, Dokkhuset feirer 20 år og Sidiki Camara + Reolô er ute med ny musikk.

Meld deg på vårt nyhetsbrev