18. september 2014

Karl Seglem
Som spor (tingingsverk til Vossa Jazz 2012)

Om utgivelsen

Då Gud skapte Vossa Jazz: «Toppa av tingingsverket til Karl Seglem gjekk den 39. Vossa Jazz-festivalen i mål som ein av dei beste. ( ) …laurdag var det Karl Seglems tur til å gjere braksuksess med festivalens største moderne tradisjonsberar, tingingsverket»  DAGSAVISEN

Verdensjazz som bestilt:

«Etter hvert som hardingstrenger og digitale tangenttoner satte farger på sull og chants, og trommer og bass fanget urrytmenes urbane (og rurale) etterkommere, hektet Seglem på seg tenorsaksofonen, minnet oss nok en gang om at han er en av landets ypperste på instrumentet ( ), og ledet sin lille tropp gjennom en drøy times verdensmusikk der blandingen boblet friskt. En høyeksplosiv miks av folkemusikk og jazz, i det siste omtalt som «world jazz» – som Seglem utviklet gjennom albumene «Femstein», «Urbs» og «Ossicles»  DAGBLADET, terning 5.

Lenker

Fra forsiden

Moldejazz 2025

På svøm med den store gjengen

FESTIVAL: Konserthøydepunkt med Jason Moran, Amalie Dahls Dafnie i ekspansiv modus, skjønn musikk i klamme omgivelser med Tuva Halse, jazz og poesi med Aja Monet og Alabaster DePlume og de siste inntrykkene fra en Moldejazz med tydeligere konturer og høyere temperaturer enn på en stund.

Anmeldelse

Den store TJOlympiaden

På tirsdag og onsdag på Moldejazz opplevde vi 25-årsjubilanten Trondheim Jazzorkester i to - nei, ørten - utgaver, under ledelse av Sigrid Aftret og i en muntert kaotisk helaftens feiring av seg selv.

Meld deg på vårt nyhetsbrev