21. februar 2025

Rodrigo Villagra
Rhythms of Resilience

Om utgivelsen

Den kommende utgivelsen «Rhythm of Resilience» er en betydelig milepæl i Rodrigo Villagras karriere, og fremhever hans vekst som artist og hans dedikasjon til å hedre arven fra jazzstore, Kvartetten spiller swingende egne komponerte låter i ånden til Joe Henderson, Coltrane & the moderne NYC tradisjon jazz lyd. Med komposisjoner av Rodrigo Villagra og Frederik Villmow.
«Rodrigo Villagra debuterer med et ungt kremlag, I dette musikalske universet, som i stor grad har sine røtter og henter sin inspirasjon fra amerikansk 60-tallsjazz med ledestjerner som Coltrane, Shorter, Zawinul og en av Villmows store helter, Billy Higgins, har de fire funnet fram til et uttrykk de har all grunn til å være stolt av.»
Tor Hammerø/Blogg_Tor De Jazz,21/2/25

Musikere

Rodrigo Villagra - Kontrabass
Amund Stenøien - Vibrafon
Erlen Vangen Kongtorp - Saxofon
Frederik Villmow - Trommer

Lenker

Fra forsiden

Nyhet

Sesongåpner med ny musikk

Håvard Wiik har skrevet ny musikk til Cimota på bestilling fra Nasjonal jazzscene i samarbeid med Stavanger Jazzforum og Bergen Jazzforum. Det blir verdenspremiere på musikken når bandet åpner konserthøsten på Victoria i Oslo 28. august, før de fortsetter videre til Stavanger og Bergen.

Nattjazz 2026

Bøttehatter og boots i Bergen by

FESTIVAL: To dager på Nattjazz fylt med lokale helter, premierenerver, hjertelige gjenforeninger, Coltrane-sitater og voldsomme mengder pedal steel.

Meld deg på vårt nyhetsbrev