21. mai 2016

Ung og Freidig
Min Gylne Time

Om utgivelsen

Ung og Freidig presenterer norske oversettelser av amerikanske jazz-standardlåter i moderne drakt. Låtene er blitt tolket igjen og igjen av verdens fremste musikere og artister. Likevel, det må stadig gjøres på nytt.

Det har blitt utgitt forbausende få norske oversettelser av tekstene i denne musikken – med noen hederlige unntak, også i det siste. Backer og Selvaag har laget arrangementer av deres favoritter fra den amerikanske arven, influert av moderne jazz, pop, vise og improv. Prydz har oversatt med respekt og fokus på de originale tekstenes historier og budskap kombinert med egne perspektiver og betraktninger.

Ensemblet, med den unge veteranen Per Oddvar Johansen på laget, skaper balansert liv, lyd og fornemmelser av tradisjon med en god dose egen fantasi.

Albumet er spilt inn, mikset og mastret i Rainbow Studio, Oslo, av lydteknikker Jan Erik Kongshaug november 2014.

Slippkonsert 22. mai kl. 14 på Sentralen i Oslo.

Lenker

Fra forsiden

Now's the time

NTT: Trompeter, tromboner – og trommer

Vi møter trompetist Tuva Olsson, trombonist Emil Bø, teknisk kunstspesialist Johannes Rød og et lite knippe trommiser i denne utgaven av remsa - og minnes Jack DeJohnette.

Nyheter

Stortingshøringer om statsbudsjettet for 2026

I disse dager pågår det høringer på Stortinget om forslaget til statsbudsjett for 2026. Norsk jazzforum deltar i høringer i utenriks- og forsvarskomiteen samt familie- og kulturkomiteen for å formidle behovene for jazzen og det frie feltet.

Meld deg på vårt nyhetsbrev