23. februar 2024

Ole Amund Gjersvik & Tore Hegdahl
Love Songs Live

Om utgivelsen

Live opptak fra duokonsert i Birkeland kirke på Nesttun i Bergen 5. mai 2023.
Den akustiske besetningen med piano og kontrabass klinger nydelig i den fabelaktige etterklangen i Birkeland kirke!
Det er bare gjort en editering i etterkant av innspillingen; – applausen er dempet litt ned, slik at man beholder roen som musikken formidler.
Repertoaret består av 10 nydelige ballader, deriblant tre originalkomposisjoner.
Design er laget av Kåre Thomsen!

Musikere

Ole Amund Gjersvik - kontrabass
Tore Hegdahl - piano

Lenker

Fra forsiden

Nyheter

– Skuffende for det frie musikkfeltet

Statsbudsjettet 2026: - Kutt i regionale kulturfond og på stedet hvil for Norsk kulturfond. Regjeringens forslag til statsbudsjett for 2026 er skuffende lesning. Avstanden mellom institusjonene og det frie musikkfeltet fortsetter å vokse, sier daglig leder i Norsk jazzforum, Gry Bråtømyr.

Intervju

Moshagen, Downes og Wilkins

INTERVJU: Vinnarane av Jazzintro 2024, Sondre Moshagen Lightning Trio, er no ferdig med turneen og mentorprogrammet som var ein del av vinnarpakken. Vi tok ein prat med Moshagen når alt er landa.

Meld deg på vårt nyhetsbrev