13. januar 2023

Harald Lassen
Good Luck, W

Om utgivelsen

Harald Lassens musikalske språk er jazz, men det er et høyst personlig formspråk med egen aksent og vokabular. Musikken hans er et produkt av et fritt og åpent sinn. Lassen åpner 2023 med sjelfulle «Good Luck, W», en singel fra det kommende albumet «Balans». Det er en sjelfull meditasjon i to halvdeler, mørk og lys, melankoli og optimisme: musikk for vår tid. Hans musikalske palett er utvidet med piano, og hans utmerkede medmusikere kommer fra band som Fieh, The Switch og Daniella Reyes.

Musikere

Harald Lassen - Saksofon og piano
Solveig Wang - Synth
Sander Eriksen Nordahl - Gitar
Stian Andersen - Bass
Tore Flatjord - Drum
-

Lenker

Fra forsiden

Nyhet

Eksamenskonserter for åpne dører

Dette er tida for å oppdage nye, unge favorittmusikere. Jazz- og musikkstudenter ved landets utdanningsinstitusjoner har eksamenskonserter og -festivaler i disse dager. Konsertene er åpne for publikum og helt gratis. Sjekk ut programmene her.

Nyhet

Jazzcharter-eventyret

For tolvte gang inviterer Sarpsborg Jazzklubb til Kardamili International Jazz Festival i Hellas. Det som startet i det små har hatt eventyrlig vekst. I år arrangeres hele 79 konserter med over hundre musikere fra elleve land, halvparten av de fra Norge.

Meld deg på vårt nyhetsbrev