17. mars 2023

Siril Malmedal Hauge & Kjetil Mulelid
Blues and Bells

Om utgivelsen

Med aktiv turnering, spellemannsnominasjon og lovpriste albumutgivelser, har Hauge og Mulelid markert seg som sikre stemmer i norsk musikkliv. Siden de studerte på den smått legendariske jazzlinja i Trondheim for ti år siden har de jobbet regelmessig sammen – først som kjernen bak jazz/pop-prosjektet Fieldfare, og så igjennom Siril sitt eget soloarbeid med to albumutgivelser, samt konserter på de fleste jazzfestivaler og klubber i Norges kriker og kroker. Siril har markert seg med egne utgivelser, prisbelønninger fra Japan, nominasjon fra Independent Music Award i New York, og turnéer i både Europa, Japan og Sør-Korea. Kjetil har utgitt flere album med sin egen pianotrio, også som soloartist og med kvartetten Wako, som har ført til hundrevis konserter i Europa og Japan – og millioner av avspillinger verden over.

Nå er de samlet som duo, med Hauges klare, uttrykksfulle stemme og Kjetils finurlige pianospill. Forvent både originale låter og nye bekledninger av kjente coverlåter i et iørefallende landskap, med en god dose motstand og overraskelser som tar lytteren med inn i deres musikalske univers.

Musikere

Siril Malmedal Hauge - vokal / tekstforfatter
Kjetil Mulelid - piano / komponist
-

Lenker

Fra forsiden

Now's the time

NTT: Å høre sammen som frijazz og punkrock

Zakarias Meyer Øverli slipper ballade om sin kone, og vi gir henne tilsvarsrett, brevkurs om hvorfor frijazz er punkrockens gudmor, livenotater fra konsert med Gisle Johansen, kulturskribent raser over nasjonalsanger med forsanger og Ukas Iggy.

Nyheter

Nye arrangører fra sør

Studenter fra Universitet i Agder har våren 2026 fått en unik mulighet til å utvikle seg som arrangører gjennom pilotprosjektet ArrangSør. Med Scheen Jazzorkester som mentorer, fikk studentene jobbe tett med profesjonelle musikere og arrangører – fra idé til ferdig studioinnspilling.

Meld deg på vårt nyhetsbrev